Pesthy-Pesti Gábor, Gábriel: Biblia - Újszövetség Novum Testamentum seu quattour euangelioru[m] volumina lingua Hungarica donata Gabriele Pannonio Pesthino Interprete. Bp, 1895, MTA. A 16. századi eredeti kiadás betűhív újrakiadása. Iniciálékkal és metszetettekkel gazdagon illusztrálva. Pótolt gerinc, jó állapotban.Ritkaság!
La Sainte Vierge et la Jeune Fille. par le P. Victor Vieille de la compagnie de Jésus. Limoges, Dalpayrat et Depelley. Kiadói bőr kötés, aranyozott lapszélek, jó állapotban.
Szent Biblia, az-az Istennek Ó és Új testamentomban foglaltatott egész Szent Irás. Bp., 1989, Európa. A Misztótfalusi Kis Miklós-féle 1685. évi amszterdami kiadás facsimiléje. Műbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, kísérőtanulmánnyal, jó állapotban.
"Szent Krisztus Atyafiság' könyve, mellyben a' mindennapi hétközbeli és esztendőbeli keresztény kötelességekre, lelki tudományokra, szent erkölcsökre és jóságos cselekedetekre tanítatnak a hívek. Kókai Benedektől." Pest, 1859, Bucsánszky Alajos. Félbőr kötés, gerincnél sérült, kopottas állapotban.
Takáts Adám:Halotti huszon-öt prédikátziók, a' mellyeket öszve-szedett és a' Tekéntetes N. és V. Szilassy László I. Harmadik darab. Pesthenn, 1792, Patzkó Ferentz. Viseltes karton kötésben
Officium majoris hebdomadae a dominica in Palmis usque ad sabbatum in Albis. Regensburg - Roma - New York - Cincinnati, 1902, Friedrich Pustet. Aranyozott gerincű, kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Prohászka Ottokár Összegyűjtött munkái II-V., VII-VIII., X-XXV. kötet: A keresztény bűnbánat és bűnbocsánat; Fold és ég I-II.; A diadalmas világnézet; Elmélkedések az evangéliumról II.; Magasságok fele; Korunk lelke; Kultúra és terror; Ünnepnapok; Élet igéi I.; Az elme útjain; Hit és ész; Utak és állomások; Élet igéi II. - Az Úr ünnepei; Élet igéi III.; Új elmélkedések; Az Úr házáért; Az igazsá...
A protestantizmus Magyarországon. Bp. 1928. Bethlen Szöv. 510 p. 16 t. I. rész: Történeti és helyzetrajz. II. rész: A protestáns szellem hivatása a magyar nemzet életében. Szövegközti képekkel, rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű, egészvászon-kötésben