Borbély László: Tengerre Magyar. Magyar hajóval Budapesttől Port-Saidig. Számos képpel.Budapest,1939, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet RT. Félvászon kötés, 151 p. A gerince sérült. A borítója kopott, foltos. Az elülső szennylap hiányzik.
Hauszmann Alajos A magyar királyi vár. Die ungarische Königsburg. Le Cháteau royal de Hongrie.
Bp., (1912). (Hornyánszky). (2)+54+(2) p. + 25 tábla (ebből egy színes, a többi fénynyomat). Magyar-német-francia háromnyelvű dekoratív kiadvány. Kiadói, gerincén restaurált, egészvászonkötésben. A táblák hullámosak, néhol kissé foltosak
Gilbert Gile Nicaud: Pelletier Doisy repülőútja Páristól Tokióig De La Vaulx gróf. a nemzetközi aero-szövetség elnökének előszavával térképmellékletekkel és képmellékletekkel. É. n. Bp. Világirodalmi könyvkiadóvállalat. Kiadói egész vászonkötés.
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Gubányi Károly - Öt év Mandzsuországban Lóczy Lajos előszavával. Bp., [1906.] Első kiad! Lampel R. Kiadói vászonkötésben. Gerincen egy két foszlással
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Up de Graff, F. W.: Az Amazonasz őserdeiben. 58 képpel, térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkiadóvállalata. Laza aranyozott vászonkötésben. Kopottas, foltos fedőborítóval.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga", Az Északi sarkitengeren 1899-1900. II. kötet. Olaszból fordította Dr. Darvai Móric. Bp., Lampel Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott, egyébként jó állapotban.
Bergman, Sten: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Cholnoky Jenő: Égen, földön. Földrajzi értekezések. Bp., é. n., Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban
De Agostini, Alberto M.: Tíz esztendő a Tűzföldön. Bp., é. n., Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, gerincén sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Vörös Márton - A szerencsés expedíció Bp., Lampel és Wodianer Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, hátul kis folttal