Lévay Mihály (szerk.): A boldogságos Szűz Mária élete, tisztelete, szenthelyei, legendái.Budapest, (1935), Frankilin-Társulat. Díszes, aranyozott kiadó műbőr kötésben, mappában
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. Budapest., É.N., A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Cs. és Királyi Udv. Könyvnyomda, Hornyánnszky Viktor, Budapest.
Kiadói aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben,160 p. A borítója kopott, foltos. A kötése laza, sérült. A címlap hátsó oldalán ajándékozási sorok.
Petőfi album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Pesti Napló. Kiadói, aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon kötésben, 140 p. Megviselt állapotban. A borítója kopott. A gerince szakadozott. A kötése sérült, viseltes. A könyvtest laza, egy ív kijár belőle, és maga a könyvtest elvált a borítótól.
Pintér Jenő: Magyar Irodalomtörténete I-VII. (Nem teljes!) Budapest, 1930-1934, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadói R.T. Egészvászon borító, 769+575+635+956+940+951+863 p. A borítója itt-ott kopottas, de alapvetően szép állapotban.
Dr. Márki Sándor (szerk.): Mátyás király emlékkönyv. Kolozsvári szobrának leleplezése alkalmára.
Budapest, 1902, Athenaeum. Aranyozott, színes egészvászon kötésben, 316 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképpel. Az előzéklapon ajándékozási sorokkal. Szép állapotban.
Hóman Bálint-Szekfű Gyula-Kerényi Károly (szerk.): Egyetemes Történet I,III, IV. Budapest, 1937, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. - Magyar Szemle Társaság. Kopottas félbőr kötés, márványozott lapélekkel, 704+676+660 p.
A I. 3086. sorszámú kötet. Az I. kötetben évszám nincs. A III. kötetben 1936-os, a IV. kötetben 1937-es évszám található.
A II. kötet hiányzik. A borító, és a gerinc kopott. A lapok néhol foltosak. A címlapokon tulajdonosi névbejegyzésekkel.
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Hornyánszky V. CS. és Kir. Udvari Könyvnyomdája. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészvászon kötés, illusztrált, 140 p.
A borítója kopottas. A kötése sérült, és egy ív, valamint további lapok kijárnak belőle. Az utolsó lapon bejegyézsek.
Falk Miksa és Dux Adolf: Koronázási-emlékkönyv. 1867. Junius 8. Természet után rajzolt 20 illustráczióval Kolarz, Kriehuber, Katzler és Jankótól.
Pesten, 1867, Deutsch testvérek. 20 kőnyomatos táblával
Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. Megviselt állapotban