Szeleczky Arnold: A Kárpát-Medence Historikus Lakomái. Legmagasabb fokú beavatása magyar gasztronómia történetébe. Budapest, 2006, Szeleczky Art Management Kft., 268 p. Kiadói fűzött kemény papírkötés. A szerző által dedikált példány!
Galla György: A legrégibb pesti vendéglő. / Die alteste Gaststatte von Pest. Budapest, 1987, Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat, 69 p. Kiadói fűzött kemény papírkötés. A szerző által dedikált példány!
M. Bircher-Benner-Max Edwin Bircher: Früchtespeisen und Rohgemüse. Zürich-Leipzig, 1929, Wendepunkt-Verlag, 53 p. Kiadói papírkötés. Német nyelven. A borítója picit szakadt. / Paperbinding, in german language.
Hess, Olga; Hess, Adolf Fr.: Wiener Küche. Sammlung von Kochrezepten. Leipzig und Wien, Franz Deuticke,1931, keményvászon kötés, XCVIII+744p.,mellékletekkel. Állapot: közepes. A borítója és a gerince kopott, sérült. Az elülső szennylapon ajándékozási sorok. A kötése meglazult, a lapszélek foltosak.
2 db kisméretű reprint mezőgazdasági kiadvány: Szarvasmarhatenyésztés 1887 / Lótenyésztés 1887. Kiad.: Csomós Zoltán. Bp., 1987, Állattenyésztési és Takarmányozási Minősítő Intézet. Készült 250 példányban. A két kötet közös papír védőtokban. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
A mai otthon. Összeáll. Maria Mathilde Mandl. szerk. Z. Tábori Piroska. Bp., 1928, Dante. 392p. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Festett, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, a gerincén kissé kopottas állapotban.
Husz Béla: A beteg növény és gyógyítása. Bp., 1941, KMENy. VIII+343 p. 33 táblával 66 szövegképpel. Kiadói félvászonkötésben, illusztrált papír védőborítóval.