Nitrai fejfák. Nitra, 1940, Dr. Faith Fülöp, (Lőwy Antal Fiai nyomdája, Nitra), 45 p.+ 9 t. A borítót és a címoldalt Massányi Ödön készítette. Kiadói papírkötés. A borító és a lapok foltosak. A kötése sérült, pár lap szakadt. Ritka!
Nitra Arany Könyve. Nitra, 1940, Dr. Faith Fülöp,(Lőwy Antal Fiai nyomdája, Nitra), 62+23 p. Kiadói papírkötés. A borítót Massányi Ödön, A címlapot Slamka Lajos készítette. A borítója foltos, szakadt. A lapok ázottak. Ritka!
Nitra Lelke. Nitra, 1940, Dr. Faith Fülöp, (Lőwy Antal Fiai nyomdája, Nitra), 48 p.+20 t. A borítót Slamka Lajos, a címoldalt Massányi Ödön készítette. Kiadói papírkötés. A borító és a lapok foltosak. Ritka!
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Bars Vármegye. Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Több képpel, térképpel és műmelléklettel illusztrálva. Budapest, é.n. [1903], Országos Monográfia Társaság, 8+568 p.+15 t. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélek. A kiadói borító kopott, foltos. A lapok foltosak és pár lapon ceruzás jegyzet. Az előszó...
Cholnoky Jenő: A Föld és élete I-VI. kötet. Gazdag képanyaggal. Kiadói egységes egészvászon sorozat kötés. 6 színes térkép melléklettel. Picit kopott, a VI. kötetből a Magyarország térkép hiányzik. Ezt leszámítva jó állapotban.
Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, 1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 404 p.+1 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. A borító picit kopott, foltos, de alapvetően jó állapotban.
K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fordította: Mihalik László. Budapest , é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 244 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A borítója kopottas, foltos.
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Budapest, é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott egészvászon sorozat kötésben. Picit kopott, foltos, de ezt leszámítva jó állapotban.