Budapest 1956. Erich Lessing fotográfiái. Írások és visszaemlékezések: Erich Lessing, Fejtő Ferenc, Konrád György, Nicolas Bauquet. Budapest, 2006, 1956-os Intézet. Kiadói papírkötés.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. 100 képpel és térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói díszes, aranyozott, egészvászon-kötésben.
Pukánszky Béla: A szászok és az erdélyi gondolat. Jancsó Benedek Társaság kiadványai 33. Budapest, 1936, Különlenyomat a Történeti Erdélybő, 26 p. Kiadói papírkötés. Ceruzás aláhúzásokkal. A borítója szakadozott.
Györffy István: A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Magyar táj és népismeret könyvtára 1. Budapest, 1939, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt., 85 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés. A gerince szakadozott.
Szabó Csaba, Szigeti László (szerk.): Az egyházi iskolák államosítása Magyarországon, 1948. A Lénárd Ödön Közhasznú Alapítvány évkönyve 2008. Új Ember, 2008, Lénárd Ödön Közhasznú Alapítvány. Kiadói karton kötésben
Rudnay Béla (1857-1932): Őseink és rokonaink. Történelmi tanulmány. [Budapest, 1928,] Szerzői kiadás, 65 p. [Karcag, Kertész József Könyvnyomdája.] Kiadói tűzött papírkötés. A szerző aláírásával! A borítója picit szakadt.