Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza I. (Első száz.), III. (Második száz, második rész.) Succincta Medicorum Hungariae et Transilvaniae Biographia. Ovostörténeti Könyvek - Libri Historiae Mediciae. Fordította Kővári Aladár. Budapest, 1960,1968, Medicina, 479+1017 p. Az első kötet 1100, a második 550 példányban jelent meg! Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kiadó...
Subic Simon: Természettan Felgymnásiumok és Felreáltanodák számára. Fordították: Kruesz Krizosztom és Kühn Rajmund. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv, XVI+1+208 p. Félvászon kötés. Számos ábrával illusztrálva. Megviselt állapotban. A borítója kopottas.
Dr. Simon Béla: A fogeltávolítás műtéttana. Budapest, 1934, Pfeiffer Ferdinánd, 253p. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban, számos ábrával, képpel, a könyv végén fogorvosi reklámokkal
Flammarion, Camile: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása I-II. kötet. Fordította: Hoitsy Pál. Harmadik átjavított, a legújabb eredeti után átdolgozott és kibővített kiadás. Számos illusztrációval. Budapest, 1900, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói festett, aranyozott, egészvászon kötésben. A borítója viseltes, foltos, kopott. I. kötet 20-65 p. között a lapok hiányoznak. A...
Maróczy Géza: Sakk I-III. A modern sakk vezérkönyve./A haladó sakkozó vezérkönyve./Végjátékok és játszmák. Budapest, Pantheon Kiadás. Második, bővített kiadás. Könyvkötői félvászon kötés, 368 p. A lapszélek foltosak. A könyvben ceruzával jegyzet, beírás.
A Magyar Királyi Földmívelésügyi Minisztérium rádióelőadásainak sorozata 1939. A-B sorozat. Bp., é. n., Pátria. A két kötet egybekötve. Számos érdekes írással. Félvászon kötésben.
Heller György- Rosta László - Vasúti fékberendezések I. - Mozdonyszolgálati dolgozók részére. Bp., 1966, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. 446 p. Kiadói félvászonkötésben.
C. Birnbaum. - Göttger, C - Gayer, K. u.a.: Das neue Buch der Erfindungen, Gewerbe und Industrien. Rundschau auf allen Gebieten der gewerblichen Arbeit. 1-6. Hatodik, javított kiadás. Leipzig-Berlin, 1872-1873-1874, Otto Spamer. Díszes, aranyozott gerincű félvászon borító, 520+510+446+520+488+540 p. A könyvben számos illusztrációval,képpel. A borítója kopott, a gerince fakó. Az védőlapon, és a c...