Dugonics András (1740-1818): Etelka I-II. Pozsony és Kassa, 1805, Füskúti Landerer Mihály, 1 t.+6+484+4 p.; 1 t.+494+4 p. Harmadik, és életemben utolsó Ki-adás. Korabeli aranyozott félbőr kötés, márványozott lapélekkel, a könyvek elején A. Tischler rézmetszetű címképeivel. Az I. könyvben egy kezdő, egy záró dísszel, és négy rézmetszetű vignettával. Az I. könyv címképe, és címlapja 1788-as első ki...
József Attila: Költészet és nemzet. Dokumentum Könyvek. (József Attila hátrahagyott írásai közül Sándor Pál válogatta), Illusztrált kiadó papír kötéseben
Faludy György: Börtönversek 1950-53 (Az ávó pincéjében és Recsken). Szerző által dedikált példány! Budapest, 1989, Magyar Világ Kiadó. Kiadói karton köütéseben
Füst Milán válogatott versei. Füst Milán Munkáinak Gyűjteményes Kiadása. Budapest, én. (1934), Nyugat-kiadás, 157 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban. A borítója foltos, viseltes. A könyvtest elvált a borítótól. A címlapon névbejegyzés. A lapok foltosak. A hátsó előzéklap szakadt, hiányos.
Csokonai Vitéz Mihály Összes Művei I-II. Életrajzzal ellátta Dr. Horváth Cyrill. Budapest, én., Magyar Könyvkiadó Intézet. Kiadói festett egészvászon kötés. A gerince picit sérült, és fakó.