Ladislaus Sennyei: Examen Quadripartitum Ordinandorum. Pro Prima Tonsura, Et Minoribus Ordinibus, Subdiaconatu, Diaconatu & presbýteriatu; Sive Institutiones Practicae, ... Tyrnaviae. Buda, 1778, [Typis Regae Unvers. Budensis.] Korabeli keménypapír kötésben, 16+315 [helyesen 415] p. Báró Kissenyei Sennyey László [1631-1703] egyetemi tanár, jezsuita szerzetes. Teológia tanár Grácban, Nagyszombatban...
Die Heilige Schrift Alten und Neuen Testaments. I. [A borítón: Die Heilige Schrift Der Israeliten.] Németre fordította: D. Martin Luther. Gustav Doré 230 illusztrációjával. Negyedik kiadás. Stuttgart, é.n., Eduard Hallberger, 774 p. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű, egészbőr kötés, aranyozott lapszélekkel. A Biblia német nyelven, Gustav Doré fametszeteivel. A borítója kopott, és a gerince sér...
Assisi Szent Ferencz virágos kertje. Ford. (bev. és jegyz. ell.) Kaposy József. Bp., 1921. Genius. 348 p. Lapszámozáson belül Végh Gusztáv 18 egész oldalas, fametszetű illusztrációjával és záródíszével. Gottermayer műhelyben készült egészbőr kötésben. Minimiális kopással, szép állapotban
Dr. Révay József: Árpádok virága. Szent Imre herceg. Az ajánlást írta: Huszár Károly. Az előszót írta Dr. Lányi József. A Könyvdíszeket és a könyv kötését Jaschik Álmos tervezete és rajzolta. Budapest, 1929, Franklin-Társulat, XIV+391 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés szép állapotban.
Missale. Az Országos Széchenyi Könyvtár Cod. Lat. 221. jelzetű úti misekönyvének hasonmása. Soltész Zoltánné kísérőtanulmányával. Budapest, 1989, Helikon. Kiadói vászonkötésben, kiadói papírborítóban, kiadói védőpapírmappában. A kísérőtanulmány kiadói tűzött papírkötésben. Szép állapotban.
Székács József: Imádságok és buzgólkodások. Evangyélmi prot. keresztyének számára. Budapest, 1898, Hornyánszky Viktor. Ötödik kiadás. Kiadói bársony, bakelit kötés, csont, és rézrátéttel és kapoccsal, aranyozott lapélekkel. Némileg megviselt állapotban.
Az Miasszonyunk Szíz Mária csodáiról való Hét Legenda mellyeket egynihány szenteknek életeknek rövid Históriájával egyetemben több régi magyar manuskriptumokból kiszedegetett Király György. Gyomán, 1942. Kner Izidor. Kiadói fűzött papírkötés, 95 p.+ 4 t. Kozma Lajos fametszeteivel, valamint könyv-, záródíszeivel, és iniciáléival illusztrálva. A borítója foltos, de ezt leszámítva jó állapotban van...