Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 499

Faludy György: Börtönversek 1950-53 (Az ávó pincéjében és Recsken). Szerző által dedikált példány! Budapest, 1989, Magyar Világ Kiadó. Kiadói karton köütéseben
14458.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57

Janikovszky Éva: Velem mindig történik valami. Réber László rajzaival. Budapest, 1982, Móra Ferenc Könyvkiadó. Második kiadás. Kiadói kemény papírkötés. A szerző által dedikált.
14459.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43
13

Herczeg Ferenc: Szelek szárnyán. Budapest, 1905, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Az Ujság ajándéka előfizetői részére. Basch Árpád illusztrációival. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászonkötésben, kopottas borítóval.
14460.

Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29

Karácsony Sándor: Ocsudó Magyarság. (Szokásrendszer és pedagógia.) A neveléstudomány társas-lélektani alapjai III. kötet. A társadalmi nevelés és a társas-lélek akarati működése. Budapest, 1942, Exodus, 547 p. Első kiadás. Átkötött papírkötés.
14461.

Rufpreis:
1 000 HUF
2,59
2,86

Shakspere Minden Munkái I-VI. Fordították: Arany János, Arany László, Petőfi Sándor, Rákosi Jenő, Szász Károly, Szigligeti Ede, Vörösmarty Mihály és mások. Sajtó alá rendezte, az életrajzot és tanulmányokat írta Dr. Voinovich Géza. Budapest, 1903, Franklin-Társulat. Javított kiadás. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon kötés, változó, többnyire foltos, kopottas állapotban.
14462.

Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29

Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Budapest, 1930, Könyvbarátok Szövetsége, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Kiadói kopottas gerincű aranyozott egészvászon kötés. Az öt, lapszámozáson belüli, egészoldalas rajzokat Kádár Lívia készítette. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri Papírgyár), ex libris-szel.
14463.

Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Budapest, 1930, Könyvbarátok Szövetsége, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Kiadói kopottas gerincű aranyozott egészvászon kötés. Az öt, lapszámozáson belüli, egészoldalas rajzokat Kádár Lívia készítette. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri ...

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43

Doig, Federico Kaufmann: Sexualverhalten im alten Peru. Lima, 1979, Kompaktos. Papírkötésben, jó állapotban.
14464.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43

14465.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43

14466.

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57

Dr. Sigmund Freud: Három értekezés a szexualitás elméletéről. Fordította és előszót írt hozzá Dr. Ferenczi Sándor. Budapest, 1919, Dick Manó. Második kiadás. Átkötött kiadói egészvászon kötés.
14467.

Rufpreis:
4 000 HUF
10,36
11,43

Dr. Dienes Valéria: A zenei alkotás és hatás lélektanáról. Huszadik Század Könyvtára 22. Budapest, 1906, Deutsch Zsigmond és Társa Könyvkereskedése. Kiadói tűzött papírkötés, 24 p. Különlenyomat a Huszadik Század-ból.
14468.

Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29

Szabó Dezső: Csodálatos élet. 1-2. köt. Bp., 1921, Táltos. Első kiadás! Az első kötet sorszámozott (22/100), a szerző által aláírt. A két kötet egybekötve, kissé megviselt félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
14469.

Rufpreis:
5 000 HUF
12,95
14,29

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF