Hevesi Simon, Blau Lajos, Weisz Miksa: Etika a Talmudban. 1-2. rész. Bp., 1920, Izraelita Magyar Irodalmi Társulat (Az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat kiadványai 44.). Kicsit sérült vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Pálgi, Joél: ... és jött a fergeteg. Héberből ford. Diamant Elemér. Tel Aviv, [é. n.] Alexander. 375 l. Kiadói félvászon kötésben. Belül a kötéstábla elvált.
Komlós Aladár és Vihar Béla (szerk.): A kincsőrző fa. Zsidó mesék és elbeszélések. Vadász Endre rajzaival. Budapest, [É.N.], Országos Izraelita Tanítóegyesület Kiadása. Kiadói félvászon kötés, 78 p. A könyv megviselt állapotban van. A borítója kopott, foltos és névbejegyzés van rajta. A képek egy része kiszínezett, firkált.
Erdélyi jiddis népköltészet. Válogatta, fordította és az utószót írta Kányádi Sándor. Illusztrálta Szántó Piroska. Bp. 1989. Európa 213 l.+1lev.+6 t. Egészvászon kötésben.
Benoschofsky Ilona, Karsai Elek: Vádirat a nácizmus ellen. Dokumentumok a magyarországi zsidóüldözés történetéhez. III. 1944. június 26-október 15. Bp., 1967., Magyar Izraeliták Országos Képviselete. 720 p. Kiadói félvászonkötésben.