Gerő László: Magyarországi várépítészet. (Vázlat a magyar várépítés fejezeteiről.) Budapest, 1955, Művelt Nép, 511 p. + 1 térkép. Kiadói félvászon kötés, szakadozott kiadói papír védőborítóban, a félvászon borító sarkai kopottasak, gazdag képanyaggal. 4500 példányban jelent meg.
Gerszi Teréz: A magyar kőrajzolás törénete a XIX. században. Budapest, 1960, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, fekete-fehér képekkel illusztrálva, a borítón kisebb szakadások, valamint javítások nyomaival. Jó állapotban.
Dante: La Divina Commedia. Kolozsvár, 1976, Dacia. Kiadói papírkötésben, magyar, olasz, román és német nyelven. Gy. Szabó Béla fametszeteivel illusztrált kiadvány, dúcon jelzett, 43x33cm
Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, a borítón kisebb kopással, de alapvetően jó állapotban.
Muther Richard: A festőművészet története. Fordította Lengyel Géza. Függelék: Lyka Károly: Magyar képírás. Budapest, é.n., Révai Testvérek. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kopottas borítóban.
Haiman György: A Kner család és a magyar könyvművészet. 1882-1944. Budapest, 1979, Corvina. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírkötésben. Szép állapotú példány.
Magyarország művészeti emlékei, 2., 4. kötetek. Szerk.: Gerevich Tibor. 2. Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 4. Rados Jenő: Magyar kastélyok. Budapest, 1938.-1939., Műemlékek Országos Bizottsága. Az első kötet hiányzik. A harmadik kötet nem jelent meg. Kiadói picit kopott félbőr egységes sorozatkötésben. Jó állapotban.
Csontváry-emlékkönyv. Válogatás Csontváry Kosztka Tivadar írásaiból és a Csontváry-irodalomból. Válogatta és az emlékezéseivel kiegészítette Gerlóczy Gedeon. Bevezette és az összekötő szövegeket írta és szerkesztette Németh Lajos. Budapest, 1976, Corvina. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal.
Graesse, Dr. J. G. Th., Jaennicke, F.: Führer für Sammler von Porzellan und Fayence, Steinzeug, Steingut usw. Berlin, 1915, Richard Carl Schmidt & Co. Némileg hibás gerincű, kiadói félvászon kötésben / Half-linen-binding, with small fault on the spine, in german language.