Takáts Sándor: Rajzok a török világból I-III. Budapest, 1915-1917, Magyar Tudományos Akadémia Kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon, intézményi bélyegzővel.
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. Bp., 1928, Franklin. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon-kötésben. Fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal, mellékletekkel. Négy lap kijár. Ezt leszámítva jó állapotban van.
Monok István, Hapák József: A bibliás Rákócziak. Budapest, 2006, Kossuth Kiadó. Kiadói aranyozott, dombornyomott egész műbőr kötés, számos illusztrációval. Jó állapotban.
Gindely Antal - Acsády Ignác: Bethlen Gábor és udvara 1580-1629. Bp., 1890, Magyar Történelmi Társulat (Magyar történeti életrajzok). Javított félvászon kötésben.
Küküllei János és a Névtelen Minorita krónikája. Monumenta Hungarica IV. Fordította Geréb László. Bevezetést írta Trencsényi-Waldapfel Imre. Budapest, 1960, Magyar Helikon. Kiadói félbőr kötésben. Jó állapotban.
Kálti Márk Képes Krónikája. Monumenta Hungarica III. Fordította Geréb László. Bevezetéssel ellátta Kardos Tibor. A művészettörténeti tanulmányt írta és a képeket kiválasztotta Berkovits Ilona. Budapest, 1959, Magyar Helikon. Kiadói félbőr kötésben. Jó állapotban.