De Sgardelli Caesar: Honvédelmi kötelezettségeink II. kötet. A M. Kir. Honvédelmi Minisztérium kiadásában megjelent A-46 jelzésű, a M. Kir. Csendőrség számára rendszeresített Becsületügyi szabályzat. Lovagias ügyek intézése különös figyelemmel katonai vonatkozásaikra. A rehabilitáció. Tanácskérés becsületügyekben. Budapest, 1941, Honvédelmi Kötelezettségeink, 128 p. Kiadói foltos, kissé sérült ger...
Barkóczy-Klopsch Béla: Der heimzug der armee des generalfeldmarschalls von Mackensen. Durch Ungarn, nack zusammenbruch. Budapest, 1928, Ungarischen Nationalbundes. Átkötött egészvászon kötés, német nyelven, jó állapotban.
Dr. Vitéz Homa Gyula - Soós József: Zrínyi szelleme él! A magyar katonaeszmény Zrínyi Miklós gróf gondolatvilágában. Zrínyi könyvtár 1. szám. Budapest, 1941, a Vitézi Rend csoportjának kiadása. Papírkötés, jó állapot, Vitéz Pataki Ferenc illusztrációival, 76 p.
[Joseph Wenzel FürsT von Liechtenstein (1696-1772]: Reglement für das Kaiserlich Königliche gesammte Feld-Artilleriecorps. (Császári és királyi tüzérségi hadtestek szabályzata.) Wien, 1757, Johann Thomas Trattner, 2+16+306 p.+1 t. Kiadói aranyozott bordázott gerincű egészbőr kötés, az elülső kötéstáblán aranyozott császári és királyi középcímerrel, a borítón és a gerincén a korából adódó kopásokka...
5 db különféle katonai témájú könyv: Berezskov, V. M.: Az ENSZ bölcsőjénél (Bp., 1976); Bogusz, Jan: Katonai didaktika (Bp., 1974); Hackmann - Lenihan: Az igazság ára; A budapesti gázművek száz esztendeje; Pintér István: Rendnek muszáj lenni... (Bp., 1973); Konyev, I. Sz.: Egy frontparancsnok feljegyzései 1943-1944 (Bp., 1983); Styemenko, Sz. M.: A vezérkar a háború éveiben (Bp., 1975). Kötetenkén...
Vitéz Doromby József: A volt Cs. és Kir. 38. Gyalogezred története és emlékkönyve. Bp., 1936. Kiadói egészvászon kötés, számozott példány(1./1600), gerincnél szakadt, egyébként jó állapotban.