Antik orosz fém szamovár, Batasev-Tula jelzéssel, hiányos, kopott, m: 45 cm. / Antique Russian metal samovar, with Batashev-Tula hallmarks, incomplete, worn, m: 45 cm.
cca 1920 Földgömb, Magyar Földrajzi Intézet, mérték:1:70 millióhoz, a fa talapzat némileg sérült, a földgömb picit kopott, de alapvetően jó állapotban, m: 40 cm, d:cca 18 cm. / Antique globe.
cca 1902 C. P. Goerz Berlin Trieder Binocle (6×) távcső, a, sorozatszám: 37444, kopott / Antique German binocular C P Goerz Berlin Trieder Binocle Serial: 37444 - 6 x magnification
Az 1936-os berlini olimpia létesítményeinek korabeli, eredeti makettje, bakelit, jelmagyarázatokkal ellátott eredeti dobozban, hibátlan, 21x29cm / The mock-up of the Olympics edifice of Berlin in 1936, vinyl, in original box, in good condition, 21x29cm
Zöld kraklé üveg karaffa, réz fogóval, és kiöntővel, jelzés nélkül, m: 16 cm. / Green glass carafe, with copper ear, and nose, without hallmark, m: 16 cm.
cca 1900 antik Gudkov Tula szamovár, réz, jelzett, jó állapotban, tető nélkül, m: 31 cm / cca 1900 Tula copper samovar, with hallmark, in good condition, without cap, h: 31 cm
1969 Zlamo jelzéssel orosz dísz balta vadász motívummal. Az 1971-es Vadászati Világkiállítás ajándéka 35 cm hozzá való dobozzal / 1971 Present for the Hunting Expo. Ornamented Russian axe with hunter ornament