Dr. Mohácsy Mátyás, Dr. Maliga Pál, Dr. Gyúró Ferenc: A gyümölcsfák metszésének kézikönyve. Szerk.: Dr. Gyúró Ferenc. Budapest, 1968, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban, fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrálva, egy helyen tollal aláírás.
Vegyes kertészeti könyvek a Kincses Könyvek sorozatból, 2 db: Jeszenszky Árpád: Zöldségfélék korai termesztése. Bp., 1965, Mezőgazdasági Kiadó. Negyedik, átdolgozot és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, a kötése sérült. Dr. Erdélyi Tibor, Tengerdi János: Permezetés, porozás. Bp., 1965, Mezőgazdasági Kiadó. Ötödik, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kis...
4 db szakácskönyv: Itáliai ízek (1987); Gyümölcsételek (1990); Olasz ételek (é. n.); Süssünk olajsütőben (é. n.); Vesebetegek diétáskönyve (1993). Papír-, ill. kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Borászati könyvek, 2 db: Weinführer. Szerk.: Dr. Rohály Gábor, Dr. Mészáros Gabriella. Bp., 2002, AKÓ. Kiadói papírkötés, német nyelven. Wine Guide. Hungary. Szerk.: Dr. Rohály Gábor, Dr. Mészáros Gabriella. Fordította Lengyel Péter, Dr. Nagymarosy András. Bp., 2003, AKÓ. Kiadói papírkötés, angol nyelven./ Paperbindings, in german and english language.
Vajda Ernő: A magyar növényvilág képeskönyve. Budapest, 1956, Művelt Nép. Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó. Kiadói kissé kopottas félvászon kötés, fekete-fehér képekkel illusztrálva, intézményi bélyegzővel.