Erős Zoltán: Magyar irodalmi helynevek A-tól Z-ig. Budapest, 2004, Akkord. Harmadik, bővített és átdolgozott kiadás. Kiadói kemény papírkötés, kiadói borítóban, számos fotóval illusztrálva. A szerző által dedikált. Jó állapotban.
Magyarok a kultúráért. A magyar munka eredményei az emberi művelődés terén. Francia és magyar írók közreműködésével szerk. Dr. Lukács György. Budapest, 1929, Magyar-Francia Kultúrliga. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, számos illusztrációval, picit kopott gerinccel.
Solymossy Sándor: A népmese és a tudomány. Kis Akadémia Könyvtára XXVIII. kötet. Budapest, 1938, Kis Akadémia. Kiadói papírkötés. A borítója és a kötése sérült.
Defoe: Robinson Crusoe utazásai és kalandjai az ifjuság számára. Fordította és átdolgozta Kertész Erzsébet. Pályi Jenő rajzaival. Budapest, 1942,Nova Irodalmi Intézet. Kiadói picit kopott illusztrált félvászon kötés.
Turóczi József: Magyar Szimplicisszimusz. Kalandos történet a XVII. századból. Új életre keltette -. Tizenöt képpel. Budapest., É.N., Béta Irodalmi Részvénytársaság. Kiadói, rajzos félvászon-kötésben, 186 p.
A borítója kopott, és foltos. A címlapon ajándékozási sorokkal, az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Holger Drachmann: Két lövés. Regény. (Ford. Hetyei József.) Gyoma, 1930. Kner. 183p. Egészvászon kötésben. Ajánlással: "Alapítója és fél évszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar kulturális intézmények számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája. Gyoma 1936". Könyvtári pecsétekkel
Margitai József: Rövid zsebszótár. Segédkönyv a horvát és magyar nyelv megtanulására. I. magyar-horvát rész. Nagykanizsa, 1887, Fischel Fülöp, 144 p. Kiadói picit sérült aranyozott egészvászon kötés. Jó állapotban.