Corpus musicae popularis Hungaricae. A magyar népzene tára. Szerk.: Bartók Béla, Kodály Zoltán. 1. köt.: Gyermekjátékok. S. a. r.: Kerényi György. Bp., 1951, Zeneműkiadó Vállalat. Kicsit laza kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lukács Dezső: Ifj. Entz Géza. Múlt Magyar Tudósai. Bp., 1984, Akadémia Kiadói. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. A szerző dedikációjával.
Darvas József: A legnagyobb magyar falu. Budapest, 1937, Gondolat Kiadás. Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé szakadt papírborítóval, a könyvtest elvált a borítótól, de a könyvtest egyben van.
Upton Sinclair: A mindenható pénz. Fordította Halasi Andor. Budapest, 1948, Nova Irodalmi Intézet. Kiadói félvászon, kiadói kissé szakadt papírborítóban. Jó állapotban.
Wolfgang Hoffmann-Harnisch: Brazília. Egy forróövi nagybirodalom. Fordította: Dr. Csordás Nóra. Ismeretlen világok. Budapest, é.n., Athenaeum, 316 p. Kiadói egészvászon kötés, kissé fakó, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel.
10 kötet Emile Zola összes művei sorozatból.
A föld I-IV.; A Pénz I-III.+A Coquevillei muri és egyéb elbeszélések.;Az összeomlás I-IV; Germinal I-III.+Chabre ur osztrigái; Szerelem I-II.; Az emberirtó II-III.; Budapest, é.n., Christensen és Társa-Gutenberg Könyvkiadó Vállalat. Kiadói némileg kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a kötéstáblákon a szerző plakettjével. A címlap keretrajzát Végh Gusztáv iparművész, a plakettet Beck Ö. Fülöp szobrászművész tervezte.