Szokoly Viktor: Pesti furcsaságok. Humorisztikus életkép-gyűjtemény. Pest, 1860, Emich Gusztáv, 1 t. (kőnyomatú címkép: Jankó János rajza után készült pesti életkép, háttérben a Lánchíddal) + 120+2 p.+1 t.; 1 t. (kőnyomatú címkép: Jankó János rajza után készült életkép) +136+1+XI p.+1 t. Első kiadás. Átkötött félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső kötéstáblán jegyzetekkel, foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
Kincs István: Magyar ég alatt. Rajzok és elbeszélések. Tornyay [János], Ferenczy [Károly], Tull [Ödön] és Hegedüs [László] rajzaival. Bp., 1898, Pesti Könyvnyomda Rt. Kiadói kopottas egészvászon kötés, az elülső kötéstáblán Hegedüs László szecessziós rajzával illusztrálva, Gottermayer N.-féle kötés, festett lapélekkel, néhol foltos lapszélekkel, egy-két helyen a lapokon kisebb szakadásokkal, az elülső előzéklap hiányzik, a hátsó előzéklap és a tartalomjegyzék kijár. Egyetlen kiadás.
Ribbeck Ottó: A római költészet története I-III. Forditotta Csiky Gergely és Katona Lajos. Bp., 1891-1893. Magyar Tudományos Akadémia. Egységes, kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, az I. kötet előzéklapja ragasztott. Jó állapotban.
Taine Hippolit Adolf: Az angol irodalom története I-V. Fordította Csiky Gergely. Bp., 1881-1885, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, két kötetben tulajdonosi névbélyegzővel. Jó állapotban.
Kozma Andor: Magyar rhapsodiák. Bp., 1920, Révai Kiadás. Benne Fekete István tulajdonosi bejegyzésével! Újrakötött félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Magyar Regényírók Képes Kiadása, 55 kötet a sorozatból Bp., 1900-1911, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, néhány kötet kissé kopott, de összességében nem rossz állapotú sorozat
Jókai Mór Művei 1-50. 48 kötet a sorozatból! Budapest, 1909-1911, Franklin-Társulat. Aranyozott kiadói egészvászonkötés, Kiadói aranyozott, szecessziós vászonkötésben. Néhány kötetet leszámítva, összességében jó állapotú sorozat
Nyirő József 8 db munkája: Kopjafák; Jézusfaragó ember; Az én népem; Madéfalvi veszedelem; Halhatatlan élet; Uz Bence; Havasok könyve; A sibói bölény. Halinakötésben, példányonként változó, nagyrészt szép állapotban.
Széchenyi István: A kelet népe. Bp., 1925, Magyar Történelmi Társulat (Fontes historiae Hungariae aevei recentioris: Gróf Széchenyi István összes munkái 5.). Istványi Géza (1913-1943) levéltáros, tartalékos zászlós tulajdonosi bélyegzőjével. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.