Beöthy Zsolt (szerk.): A magyar nemzeti irodalom történeti ismertetése I-II. kötet. A legrégibb időktől Kisfaludy Károlyig. Kisfaludy Károlytól mostanáig. Bp., 1890-1897, Athenaeum. Hatodik, bővített és javított kiadás és hatodik, kiegészített kiadás. Átkötött kissé kopottas félvászon kötésben, egy-két helyen ceruzás aláhúzással, ex-libris-szekkel. Jó állapotban.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló jubileumi ajándéka előfizetőinek. Budapest,1930, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Kiadói egészvászon borítóban.
Tolnai Új Világlexikona I-XVIII. kötet. Nem teljes. Budapest, 1926-1930, Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói egészvászon kötés. Változó, többnyire kissé viseltes állapotban, kopottas, kissé sérült borítókkal, laza fűzéssel. A X. kötet sérült, a könyvtest elvált a borítótól.
Új idők lexikona 1.-24. kötet. Komplett!, Budapest, 1936-1942, Signer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Egységes kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Jó állapotban.
Knut Hamsun: Az élet megy tovább I-II. (Egy kötetben.) Halhatatlan könyvek. Fordította G. Beke Margit. Bp., 1934, Dante. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, javított gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Dr. Szántó Kálmán: Magyar irodalomtörténeti olvasmányok. Iskolák és művelt közönség hasznára. Bp., 1890, Franklin. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.