Nonesuch Dickens. Charles Dickens' works. Edited by Arthur Waugh, Hugh Walpole, Walter Dexter, and Thomas Hatton. London: The Nonesuch Press, 1937-1938.
Az angol irodalom egyik legkeresettebb ritkasága majdnem kompletten, a külön metszeteket tartalmazó kötet nélkül. Számos eredeti illusztrációval, Összesen 877 példány készült a műből. Kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban. 23 kötet /
23 volumes, without the original steel-engraved plates Engraved plates, facsimile wrappers from the original parts. Original buckram, each volume in a different color, black morocco spine labels lettered in gilt, top edges gilt.
Only 877 copies made! Much sought after rarity of the English literature.
Homeri Odyssea latinis versibus expressa A Bernardo Zamagna Ragusino. Venetiis (Velence), 1783, Haeredes Balleonii, XXXIX+477 p. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban, latin nyelven. 1879-ből származó ex libris bejegyzéssel, Kecskemét, Kővári Lajos. (Ex libris Ladislai Kővári. Kecskemétini, Anno 1879. julius.) Bernardo Zamagna (1735-1820) Ragusai (Dubrovnik) olasz pap, költő, műfordító Odüszeia fordítása. /
Homeri Odyssea latinis versibus expressa A Bernardo Zamagna Ragusino. Venetiis, 1783, Haeredes Balleonii, XXXIX+477 p. Contemporary half-leather-binding, with a little bit damaged spine, with a little bit worn cover, with ex libris writing. in Latin language. It trasnlated Bernardo Zamagna (1735-1820) from Ragusa (Dubrovnik). He was an Italian priest, poet and trasnlator.
Gottfried August Burger: Gedichte I-II. Wien, é.n.. B. Ph. Bauer. Kiadói papírkötés, az első kötet gerince kissé viseltes, német nyelven. 1 t.+192+192 p. /
Paperbinding, with a little bit damaged spine, in German language.
Hermann Melville: Moby Dick or The Whale. (Moby Dick vagy a bálna.) Boardman Robinson illusztrációival. Clifton Fadiman bevezetőjével. The 100 Greatest Books Ever Written. Collector's Edition. Norwalk, 1977, The Easton Press, XXII+615 p. Kiadói aranyozott bordázott gerincű egészbőr kötés, aranyozott lapélekkel. Angol nyelven. Szép állapotban. / With An Intruduction by Clifton Fadiman and illustrations by Boardman Robinson, full leather binding, in english language, good condition.
Dantes Göttliche Komödie.Berlin, é.n. [1912], Wilhelm Borngäber. Gustav Doré egészoldalas illusztrációival. Kiadói félbőr kötés, kissé kopottas borítóval, kissé kopottas gerinccel, német nyelven.
Martin Luther's Last Will and Testament. Szerk.: Fabinyi, Tibor. Budapest - Dublin, 1984, Corvina Kiadó - Ussher Press. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban. /
Hardcover, with paper dust jacket, in good condition.
Michael P. Kube-McDowell The Black Fleet Crisis trilógia, 3 db angol nyelvű Star Wars könyv: Before the storm, Shield of lies, Tyrant's test. New York, 1996, 1997. Bantam Books. Kiadói papírkötésben. Az első kötet borítója szakadt.
Kevin J. Anderson Jedi Academy trilógia, 3 db angol nyelvű Star Wars könyv: Jedi Search, Dark Apprentice, Champions of the force, New York, 1994, Bantam Books. Kiadói papírkötésben.
Enyd Blyton: The Twins at St Clare's. The Twins at St Clare's. The O'Sullivan Twins. Summer Term at St Clare's. Illusztrálta Jenny Chapple. London, 1995, Dean. Kiadói kartonált papírkötés, angol nyelven./
Hardback, in english language.