Venesz József: Ételkészítés technikája. A véndéglátóipari tanulóiskolák számára. Bp., 1962, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé viseltes papírborítóval, de belül jó állapotban.
A gazdaasszony alapismeretei. Kézikönyv a m. kir. háziasszonyképző és a gazdaasszonyiskolák, valamint a m. kir. háztartási-gazdasági tanfolyamok növendékei részére. A M. Kir. Földmívelésügyi Miniszter kiadványa. Bp., 1942, "Pátria", 228 p. Második kiadás. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötés.
Magyar Elek: Az ínyesmester nagy szakácskönyve. (Budapest, 1955, Műszaki Könyvkiadó.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, hiányzó címlappal.
Dr. Fekete László: A házinyúltenyésztés egészségtana. A házinyulak betegségei. Az angóra-gyapjasnyúl, valamint a hús- és prémnyúlak tenyésztése, gondozása és betegségei. Budapest, 1948, "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt., 188 p. IV. kiadás. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Dr. Anghi Csaba: Nyúltenyésztés. A prém-, hús-, angóra- és laboratóriumi kisérleti nyúl tenyésztése, egészségvédelme, értékesítése. Bp., 1965, Mezőgazdasági Kiadó. Negyedik, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Natter-Nád Miksa: Uj virágos könyv. Kerti és szobai növényeink származása, története és ápolása. Bp., 1942, Pallas. Kiadói illusztrált papírkötésben, ragasztott, javított gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Gróf Széchenyi-Wolkenstein Ernőné: A törpe gyümölcsfák ültetése és gondozása. Bp., 1937, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes hátsó borítóval, sérült, ragasztott, javított gerinccel.