A magyar parasztház. Kiadja a magyar kir. vallás- és közoktatásügyi és a belügyi ministerium támogatásával a Magyar Mérnök- és Épitész-Egylet. Kertész K. Róbert és Sváb Gyula felvételei alapján rajzolta Sváb Gyula. I-II. füzet (egy mappában). Bp., (1907), Pátria ny. 25t. (önálló lapok, 1 színes); A táblákon székelyföldi, parasztházak szerepelnek. Egy-egy lapon a ház fényképe, rajza, alaprajza, Az ...
Kecskés Pál: A bölcselet története főbb vonásaiban. Bp., 1943, Szent István Társulat. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti borítót az átkötésnél felhasználták. Jó állaptoban.
Weis István: Hazánk társadalomföldrajza. Nemzetnevelők Könyvtára I. Nemzetismeret 7. Bp., 1942, Országos Közoktatási Tanács. Kiadói félvászon-kötés, sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel, de belül jó állapotban.
Szemelvények Platonból. Bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta Dr. Simon József Sándor. Bp., 1910, Franklin-Társulat. Második kiadás. Kopottas egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, ceruzás alázhúzásokkal, bejegyzésekkel, a hátsó szennylap hiányzik, magyar és görög nyelven.. Landau József Könyv- és Papírkereskedése és Antiquariumának-kötésében.
P.-F. Le Play: La Réforme Sociale. Bulletin, de La Société D'Économie Sociale et des Unions de La Paix Sociale. Párizs, 1906, Secrétariat de La Société D'Économie Sociale, 204 p. Korabeli félvászon-kötés, francia nyelven. / Contemporary half-linen-binding, in French language.
Bühler Sarolta: Az ijfúkor lelki élete. Fordította Várkonyi Hildebrand. Budapest, 1925, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon kötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal, kissé laza fűzéssel.