Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. 1-8. köt. Bp., [1928], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Első kiadás! Kissé kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban. + Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Bp., 1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kissé kopott, utólag ragasztott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Sós Endre: Európai fasizmus és antiszemitizmus. Bp., (1948), Magyar Téka. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopottas borítóval, hiányzó elülső szennylappal.
Gróf Széchenyi István Emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Kiadja a gróf Széchenyi István emléke ápolására alakult bizottság. Bp., 1905, Otthon-ny. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó előzéklap foltos.
Domanovszky Sándor: Mügeln Henrik német nyelvű krónikája és a rímes krónika. Különlenyomat a Századij 1907. évi folyamából. Bp., 1907, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Divéky Adorján, Fügedi Erik, Gogolák Lajos, Gunda Béla, Hadrovics László, Kniezsa István, Lukinich Imre, Thim József, Trócsányi Zoltán, Zsirai Miklós: A magyarság és a szlávok. Szerk.: Szekfű Gyula. Budapest, 1942, Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete-Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda, 278+1 p.+4 térkép +2 t. Kiadói pap...
Asztalos Gyula: A magyar életfa őshajtásai II. kötet. Attila népe. Bp.,1932, Szerzői kiadás, Sárik Gyula és Géza-ny. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötés.
Papp-Váry Árpád, Hrenkó Pál: Magyarország története régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat - Officina Nova. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.