Domanovszky Endre: A renaissancekori bölcsézet története. A bölcsészet története IV. kötet. Bp., 1890, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, és kissé hiányos borítóval, de belül jó állapotban, felvágatlan példány. Első kiadás.
Nagymihály Sándor: A nemzet csalogánya I-II. Blaha Lujza életregénye Herczeg Ferenc, Móricz Zsigmond, Márai Sándor, Hunyady Sándor, Farkas Imre és Szendy Károly emléksoraival. Bp.,(1926), Helikon. Kiadói, népies motívumokkal díszített, egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal, melléklet nélkül. Jó állapotban.
Gyakorlati Magyar-Török Szótár. Madsar Ve Türk Lugat Kitabi. I. rész Brindsi Kiszim. Szerk. Pastinszky János. Bp., (1922), Szerzői kiadás. Átkötött amatőr kartonált-kötés, megviselt állapotban, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, 1362-1375 oldal között hiánnyal. Több kötet nem jelent meg, érdekes ex libris bélyegzővel a címlapon. Ritka!
Harsányi Zsolt: Az üstökös I-III. kötet. Petőfi életének regénye. Bp., 1942, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papírborítóban, kiadó kartontokban. Jó állapotban.
vitéz Somogyváry Gyula: És Mihály harcolt...Bp., 1940, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, papír védőborítón kis sérülésekkel. Jó állapotban.
Gyóni Géza: Élet szeretője. Versek 1909-1914. Bp., 1918, Athenaeum. Második kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, belül jó állapotban. Prüner Arnold címlapjával, könyvdíszeivel és keretléceivel.
Rudnyánszky Gyula (1858-1913): Rudnyánszky Gyula Új Költeményei 1894-1904. Debrecen, 1904, Csokonai-nyomda. (Ruzicska Gyula és Társa.). Kiadói festett, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, Dávidházy Kálmán féle kötés, szecessziós lapteteji díszekkel, kissé viseltes gerinccel, egy oldal és a címlap kijár, a címlap után ceruzás bejegyzéssel.
Hegedűs Loránt: Viola-város. Erdélyi Könyvesház 6. Kolozsvár, 1938, Könyvbarátok Társasága. Átkötött egészvászon-kötés, az újrakötésnél az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták, a könyvre vonatkozó beragasztott német nyelvű újságcikkel, ex libris-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Versekben tündöklő Erdély. Magyar költők erdélyi verseinek gyűjteménye a gyulafehérvári soroktól mind a mái napig. Egybeszedte Szentimrei Jenő. Kolozsvár, 1941, Lepage Lajos, 342 p. Kiadói papírkötés, hiányzó papírborítékkal, ajándékozási sorokkal, de egyébként jó állapotban.
Korcsmári Imre: Mendei május. Bp., 1942, Gyarmati Ferenc Könyvnyomtató Műhely. Kiadói illusztrált papírkötés. A szerző által aláírt, számozott (500/206.) példány. A borító rajzát vitéz Pataky Ferenc festőművész készítette.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.