Ogier Ghislain de Busbecq (Augerius Gislenius Busbequius)(1522-1592): Legationis Tucicae Epistolae IV. In quibusMores, et res a Turcis per septennium gestae explicantur: eiusdem De Re Militari contra Turcam consilium & solimanni Turc. Imp. legatio ad Ferd. I. Imp. Rom. Monaci [München], 1620, Raphael Sadeler, 541 p.+52 p. Korabeli pergamenkötésben, kopottas, foltos borítóval, a címoldal és első ol...
Történelmi hazugságok. A történelem terén előforduló mindennapi ferdítések czáfolata. A szerzők engedelmével németből magyarítptta Haller József. Magyarorsázgi részt írt hozzá Dr. Karácsonyi János. Bp., 1890, Szent-István-Társulat. Papírkötésben, javított gerinccel, pótolt hátsó borítóval, 633/634. oldal sérült.
A hírszerzés és kémkedés története I-III. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936] , Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
Athenaeum könyvkiadó országok történetét bemutató könyvsorozatából hat kötet. (Összesen nyolc könyv.): André Maurois: Anglia története I-II. kötet. Fordította Németh Andor. Agostino Savelli: Itália története. A birodalom bukásától a birodalom megalapításáig. Fordította Brelich Mario. Louis Bertrand: Spanyolország története. Fordította Rónai Mihály András. A függeléket írta Passuth László. Wolfgan...
Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly (szerk.): Egyetemes történet. I.-IV. kötet. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 2. Váczy Péter: A középkor története. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Bp.,1935-1937, Magyar Szemle Társaság, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas gerinccel, az I. kötet g...
Mátyás Király Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára I-II. Szerk.: Lukinich Imre. Budapest, é.n. (1940), Franklin-Társulat, 574+522 p. Kiadói félbőrkötésben, a borítók és a gerincek kopottasak, de alapvetően jó állapotban van.