Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 85

Ogier Ghislain de Busbecq (Augerius Gislenius Busbequius)(1522-1592): Legationis Tucicae Epistolae IV. In quibusMores, et res a Turcis per septennium gestae explicantur: eiusdem De Re Militari contra Turcam consilium & solimanni Turc. Imp. legatio ad Ferd. I. Imp. Rom. Monaci [München], 1620, Raphael Sadeler, 541 p.+52 p. Korabeli pergamenkötésben, kopottas, foltos borítóval, a címoldal és első oldalak hiányzonak, két rézmetszetes illusztrációval (1 látkép, 1 portré; 3 illusztráció hiányzik), egy kijáró oldallal (19/20.) és pár szakadt lappal, latin nyelven, ex libris-szel, Dr. Tóth Béla ex libris-szeivel. /  Ogier Ghislain de Busbecq (Augerius Gislenius Busbequius)(1522-1592): Legationis Tucicae Epistolae IV. In quibusMores, et res a Turcis per septennium gestae explicantur: eiusdem De Re Militari contra Turcam consilium & solimanni Turc. Imp. legatio ad Ferd. I. Imp. Rom. Monaci [München], 1620, Raphael Sadeler, 541 p.+52 p. Contemporary parchmentbinding, with spotty and worn cover, without front page, the first pages are missing, with two copper-engraving illustrations, (without 3 illustrations), one page coming out (19/20.) and with some raunchy pages, with ex libris, in Latin language.
15159.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Történelmi hazugságok. A történelem terén előforduló mindennapi ferdítések czáfolata. A szerzők engedelmével németből magyarítptta Haller József. Magyarorsázgi részt írt hozzá Dr. Karácsonyi János. Bp., 1890, Szent-István-Társulat. Papírkötésben, javított gerinccel, pótolt hátsó borítóval, 633/634. oldal sérült.
15160.

Rufpreis:
3 000 HUF
15161.

Rufpreis:
6 000 HUF
A hírszerzés és kémkedés története I-III. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936] , Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15162.

Rufpreis:
8 000 HUF
Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp., 1893, Könyves Kálmán Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, a borító kopottas, foltos, egy hártyapapír szakadt, egy melléklet hiányzik.
15163.

Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp., 1893, "Könyves Kálmán" Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, a borító kopottas, foltos, egy hártyapapír szakadt, egy melléklet hiányzik.

Rufpreis:
8 000 HUF
15164.

Rufpreis:
3 000 HUF
Papp-Váry Árpád - Hrenkó Pál: Magyarország régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat - Officina Nova. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15165.

Rufpreis:
2 000 HUF
15166.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
15167.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
Ignácz Rózsa: Keleti magyarok nyomában. Regényes útirajz. Biczó András rajzaival. 2. kiadás.Félvászon-kötésben.
15168.

Rufpreis:
2 000 HUF
15169.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Laboulaye Edouard: Lengyelország első felosztása. Bp., 1887, Ráth Mór. Újrakötött egészvászon kötés, jó állapotban.
15170.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF