A politikai filozófiai története I-II. Szerk.: Leo Strauss és Joseph Cropsey. Fordította: Berényi Gábor, Greskovits Endre, Keszthelyi András, Seres Iván. Bp., 1994, Európa. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
F(rédéric) Le Play: Instruction sur L'observation des faits sociaux selon la méthode des monographies de familles prope a l'ouverage intitulé les ouvriers européens. Paris, 1887, Au Siége De La Société D'Économie Sociale, XLVIII+160 p. Korabeli félvászon kötés, francia nyelven. Jó állapotban. Pierre Guilaume Frédéric La Play (1806-1882) francia mérnök, közgazdász, szociológus, a konzervatív társa...
Pierre du Maroussem: Les Enquétes. Pratique et Théorie. Bibliothéque générale des Sciences sociales. Paris, 1900, Félix Alcan, 4+328+2+32 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, francia nyelven. Pierre du Maroussem (1862-1936) francia jogász, szociológus, egyetemi tanár munkája, alap mű. / Hardback, in french lanuage, in good condition. First edition. Work of Pierre du Maroussem (1862-1936) f...
Dr. Klamarik János: A magyarországi középiskolák ujabb szervezete történeti megvilágítással. Bp., 1893, Eggenberger-féle (Hoffmann és Molnár) könyvkereskedés, VIII+640 p. Átkötött modern félvászon kötés, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
Sporzon Pál: Élnitudás, boldogulás. Mi módon lehet tartós egészséget, hosszu életet, állandó jólétet és megelégedést magunknak biztosítni? Győr, 1906, Nitsmann József Könyvnyomdája, 272 p. Korabeli kopottas egészvászon-kötés, a Szociális Missziótársulat bélyegzőjével.
Ukrán-magyar, magyar ukrán szótár I-II. Szerk: P.P. Csucska, O. M. Rot, J. M. Szák, Katona Loránt. Budapest-Uzshorod, 1961-63, Akadémiai Kiadó - Kárpátontúli Területi Kiadó. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.