Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 100

Vályi András: Magyarország leírása, Mellyben minden hazánkbéli Vármegyék, Városok, Faluk, Puszták; uradalmak, fábrikák, huták, hámorok, savanyú, és orvosló vizek, fördőházak, nevezetesebb hegyek, barlangok, folyó vizek, tavak, szigetek, erdők, azoknak hollételek, Földes Urok, fekvések történettyek, külömbféle termésbeli tulajdonságaik, a betűknek rendgyek szerént feltaláltatnak. III. kötet. Buda, 1799, a Királyi Universitas Betűivel. Első kiadás, 16+688 p. Fűzött kötésben, a hátsó borítója és a gerince hiányzik, az elülső borító elvált a könyvtesttől, és kopott, foltos, a könyvtest egyben van, az elülső szennylap és előzéklap kijár, a hátsó előzéklap és szennylap hiányzik, a címlap széle kissé foltos. Hiánytalan, belül a lapok jó állapotban vannak.
15188.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
15189.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kerékgyártó Árpád: Magyarország történetének kézikönyve. Hetedik rész. Tíz év Magyarország legujabb történetéből. 1840-1849. I-II. I. kötet. A reform és nemzetiségi küzdelmektől a szabadságharc kezdetéig. II. kötet. A szabadságharc kezdetétől annak végig. Bp., 1874, Franklin-Társulat. Korabeli kopottas egészvászon, II. kötet gerince kissé sérült, az elülső előzéklapján ceruzás bejegyzésekkel, ex libris-szel.
15190.

Rufpreis:
6 000 HUF
Huber Alfonz: Ausztria története I-III. Átdolgozta Baróti Lajos. Átnézta Pauler Gyula. Bp., 1899, MTA. Átkötött korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az I. kötet hátsó borítója sérült, elvált a könyvtesttől, de belül jó állapotban.
15191.

Rufpreis:
6 000 HUF
Rátz Kálmán: A pánszlávizmus története I-II. kötet. Hodinka Antal előszavával. Budapest, é.n. (1941), Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés.
15192.

Rufpreis:
4 000 HUF
Történelem Kor és Életrajzok. 6 mű egybekötve.  Brodarics István: Brodarics históriája a mohácsi vészről. Ford., bev. és jegyzetekkel ellátta Szentpétery Imre. Magyar Könyvtár. Bp., é.n., (1903.), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Angyal Dávid: Erdély politikai érintkezése Angliával. A mohácsi vésztől a szatmári békéig. Olcsó Könyvtár. Bp., 1902, Franklin-Társulat. II. Rákóczi Ferenc vallomásaiból. Ford. Kajlós Imre. Első füzet. Magyar Könyvtár. Bp.,(1903), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Berzeviczy Albert: Magyar utazók Olaszországban a múlt század első felében. Magyar Könyvtár. Bp., (1903.), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Apponyi Albert gróf válogatott beszédei. Összeáll. Kőrösi Henrik. (Magyar Könyvtár.) Bp.,(1902.), Lampel Róbert. (Wodianer F. és Fiai) Barabás Miklós: Barabás Miklós emlékiratai. Közli Kézdi Kovács László. (Olcsó Könyvtár.) Bp., 1902, Franklin.  Korabeli festett, aranyozott egészvászon-kötésben, 53+178+80+49 p.+1t.+85+237 p.
15193.

Rufpreis:
4 000 HUF
15194.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
Dr. Balogh Albin: Magyarország története. A gimnázium, reálgimnázium, és reáliskola III. osztálya számára. Bp., 1926, Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált papírkötés, kopottas, kissé sérült gerinccel.
15195.

Rufpreis:
2 000 HUF
Salazar, Oliveira: Békés forradalom. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
15196.

Rufpreis:
5 000 HUF
15197.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
Gróf Bethlen Miklós önéletírása. Bevezette és sajtó alá rendezte Tolnai Gábor. Magyar Száadok. Bp., é.n., Ardói Könyvkiadó, XXXII+623 p. Átkötött modern félvászon-kötés, az előzéklap és az azt követő kép kissé foltos, egyébként jó állapotban.
15198.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Aradi vértanúk albuma. Szerk.: Varga Ottó. Bp., 1893, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, kissé sérült, javított gerinccel, kissé foltos borítóval, festett lapélekkel.
15199.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF