Rothe, Friedrich Otto; Die Korb-Bienenzucht [Korbbienenzucht]. Eine kurze und deutliche Anweisung, die Bienen in Strohkörben naturgemäß und vortheilhaft zu behandeln etc. Glogau, 1873. Verlag von C Flemming 84 fametszetű képpel / with 84 wood-engravings. 342p. Korabeli félvászon kötésben, Számos teleírt jegyzetlap elékötve. Méhészeti alapmunka.
Dr. Csanády Gusztáv: Útmutatás a must és bor okszerű kezelésére kisebb szőlőbirtokosok számára. Bp., 1899, Pallas Rt., 176 p. Egészoldalas, és szövegközti ábrákkal. Papírkötés, a borítója hiányzik, de egyébként jó állapotban.
[Magyar Elek:] Az ínyesmester szakácskönyve. [Budapest, 1932,] Athenaeum, 592+1 p. Új, lényegesen bővített kiadás. Kiadói félvászon kötésben, kopottas borítóval, sérült kötéssel, pár lap meglazult.
Vegyes könyvtétel, 2 db: Mohácsy Mátyás, Porpáczy Aladár: A szamóca, a málna és a szeder termesztése. Bp., 1967, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval. Nyári gyümölcsök termesztése. Szerk.: Dr. Kovács Sándor. Bp., 1977, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
Az Uj Idők második receptkönyve. Bp., 1934, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.+ Váncza Sütőpor receptkönyv+Stella receptkönyv. Átkötött félvászon kötés, megviselt, rossz állapotban.