Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 25

Hungarica: Tarducci, Achille: Il turco vincibile in Ungaria, con mediocri aiuti di Germania. Ferrara, 1600. per Vittorio Baldini. 7 sztl. lev. 174 l. Korabeli pergamen-kötésben. Az utolsó néhány oldal vízfoltos. Tulajdonosi névbejegyzéssel A műben a szerző a törökök magyarországi jelnlétének történeti okait bemutatva, azon elmélkedik, hogyan lehet a törököket legyőzni Magyarországon, Ausztria nem túl nagy mérvű segítségével, számba veszi az ehhez rendelkezésre álló politikai és hadászati lehetőségeket. A szerző, Achille Tarducci hadvezér, történetíró Báthory Zsigmond erdélyi fejedelem szolgálatában állt és csinált karriert. Ritka Hungarica! / Book of the Italian historian and military men regarding the expulsion of the Turkish military from Hungary. The writer Achille Tarducci was in the service of the Transylvanian ruler, Sigsmund Bathory. Some of the last pages have water stains.
15336.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,22
235,29
15337.

Rufpreis:
4 000 HUF
15338.

Rufpreis:
4 000 HUF
A volt Cs. és Kir. Lajos Győző főherceg 65. gyalogezred világháborús emlékalbuma. 1914-1918. Összeállította Réti Béla. Miskolc, 1938, Ludwig István. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
15339.

Rufpreis:
6 000 HUF
17
Pilch Jenő (szerk.): A magyar katona vitézségének ezer éve I-II. kötet. Budapest, é.n. [1933], Franklin-Társulat, XVI+484+503 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, képekkel, térképekkel illusztrált. Enyhén kopott.
15340.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
A nagy háború írásban és képben. Szerk.: Lándor Tivadar. 1. rész: Északon és délen. 1-2. köt. Bp., 1915, Athenaeum. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
15341.

Rufpreis:
4 000 HUF
15342.

Rufpreis:
4 000 HUF
Keresztes Károly: Légi Imperializmus. Bp., 1943, Opus,(Wiko-ny.,Kassa.) Kiadói kissé kopottas, kissé foltos egészvászon-kötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban.
15343.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Kalavszky Györgyi: Ludovika-album. A magyar királyi honvéd Ludovika Akadémia története 1808-1944. Bp., 1992, Libra. Papírkötésben, jó állapotban.
15344.

Rufpreis:
1 600 HUF
Leventék sportszereplésének szabályzata. Kiadja: a Leventeegyesületek Országos Központja. Bp., 1942, Athenaeum, 50 p. Kiadói tűzött papírkötés.
15345.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,95
6,47
Tájékoztató a leventeegyesületi élet irányításához és vezetéséhez. A leventék szabadidőmozgalma. Kiadja: a Leventeegyesületek Országos Központja. Bp., 1942, Athenaeum, 133 p. Kiadói tűzött papírkötés.
15346.

Rufpreis:
3 000 HUF
Kovács Mihály: Negyvenezer magyar levente. A második világháború végén. Bp., 1933, Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum. Kiadói ragasztott papírkötés, belül a gerincnél kissé levált, kopottas állapotban.
15347.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF