Pettenkoffer Sándor: A bor, annak készítése és kezelése. Bp., 1926, Athenaeum, 278 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, az utolsó oldal (279.)hiányzik, a 273-278. oldal között a lapok foltosak, a 273/274. oldalnál a lap félig kijár, intézményi bélyegzőkkel.
Móczár Miklós, vitéz Török Imre, özv. Dr. Gerencsérné Szánthó Jolán: Gazdasági és háztartási ismeretek. Az elemi népiskolai tanítónőképző-intézetek III: osztálya használatára. Bp., 1931, Athenaeum. Átkötött kopottas félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Dr. Csizmadia László: A vendéglátás ételei és tálalásuk. Szakmai Kiskönyvtár. Bp., 1982, Belkereskedelmi Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötés, foltos lapélekkel, és hátsó borítóval.
A mi süteményes könyvünk. Váncza könyv. Bp.,1936, Váncza és Társa. Tizennegyedik, háromszorosra bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, laza fűzéssel.
Az Uj Idők második receptkönyve. Bp., 1934, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.+ Váncza Sütőpor receptkönyv+Stella receptkönyv. Átkötött félvászon kötés, megviselt, rossz állapotban.
Kovács Teréz: Házi cukrászda. Nélkülözhetetlen kézikönyv a háztartásban. Számos ábrával és 300 vénynyel. Bp., 1989, Mehner. Kiadói papírkötés, reprint kiadás.
Vegyes könyvtétel, 2 db: Mohácsy Mátyás, Porpáczy Aladár: A szamóca, a málna és a szeder termesztése. Bp., 1967, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval. Nyári gyümölcsök termesztése. Szerk.: Dr. Kovács Sándor. Bp., 1977, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.