Ollendorff H. G.: Franczia nyelvtan. Ollendorff H. G. uj rendszere, mely szerint mindenki egy nyelvet hat hónap alatt irni és beszélni megtanulhat. A francia nyelvtanuláshoz alkalmazva magán- és nyilvános tanításra. Átdolgozoták Salamin testvérek. Pest, 1871, Lauffer Vilmos. Második javított kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal, egykorú bej...
Smith Ádám: Vizsgálódás a nemzeti vagyonosság természetérő és okairól I-III. kötet. (Egybekötve.) Fordították Enyedy Lukács, és Pólya Jakab. Bevezetéssel ellátta Kautz Gyula. Nemzetgazdasági írók tára. Bp., 1891-1892, Pallas, LXXV+376;235+IV p. Átkötött félvászon-kötés, kissé sérült hátsó kötéstábláva, az elülső előzéklap kijár.
A politikai filozófiai története I-II. Szerk.: Leo Strauss és Joseph Cropsey. Fordította: Berényi Gábor, Greskovits Endre, Keszthelyi András, Seres Iván. Bp., 1994, Európa. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Balás Károly: A jövedelemeloszlás főágai a kapitalizmus korában. Fejezetek a politikai gazdaságtan köréből. Első rész. Bp., 1913, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Korabeli egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a címlap javított, a hátsó kötéstáblán, és a lapok egy részének alsó részén golyó ütötte sérülésekkel, de a szöveg épp és teljes. Első kiadás. Ritka.
Dr. Teghze-Gerber: Általános államszámviteltan. (A közháztartások alaki rendje.)+A magyar állami számviteli rendszer módosítása az 1924. évi IV. tc. Alapján. Bp., 1927-1929, Szerzői kiadás-Toldy Lajos Könyvkereskedése, XVI+367+128 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, szakadt, részben hiányos címoldallal.
Jászi Oszkár: Művészet és erkölcs. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1904, Politzer Zsigmond és Fia. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Első kiadás.
Dr. Fellner Frigyes: A nemzetközi fizetési mérleg és alakulása Magyaroszágon. Magyar Közgazdasági Könyvtár. Bp., 1908, Politzer-féle Könyvkiadóvállalat. Átkötött félvászon-kötés, néhány helyen ceruzás aláhúzásokkal.
Vandervelde Emil: A kollektivizmus és az ipar evoluciója. Fordították: Dr. Wildner Ödön és Zalai Béla. Bp., 1908, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, néhány ceruzás aláhúzással.
Sporzon Pál: Élnitudás, boldogulás. Mi módon lehet tartós egészséget, hosszu életet, állandó jólétet és megelégedést magunknak biztosítni? Győr, 1906, Nitsmann József Könyvnyomdája, 272 p. Korabeli kopottas egészvászon-kötés, a Szociális Missziótársulat bélyegzőjével.
Pugin Leo: Franczia nyelv rendszeres tankönyve.(Franczia-magyar és magyar-franczia szótárral.) I. kötet. A polgári iskolák és középtanodák számára. Bp., 1876, Eggenberger (Hoffmann és Molnár), VII+324 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, a borítója részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
Ballagi Mór: Iskolai és utazási magyar és német zsebszótár. Magyar és német rész, német és magyar rész. (Egybekötve)Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 408+368 p. Átkötött modern félműbőr-kötés, kopottas borítóval.
M. A. Thibaut: Francia-magyar és magyar-francia zseb-szótár I-II. (Egy kötetben.) Bp., (1886), Franklin. Kiadói félbőr-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé viseltes elülső előzéklappal és címoldallal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.