A zsidók egyetemes története I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva a babyloniai fogságig. Graetz nagy műve alapján szerkesztette: Szabolcsi Miksa. Bp., 1906, Phönix. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, laza fűzéssel, festett lapélekkel.
A zsidók egyetemes története III. kötet.: Izrael népének története. A második zsidó állam alkonyától Mohamed fellépéséig. Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Dr. Kohn Sámuel. Bp., 1907, Phönix Irodalmi Rt., XIII+616 p. Kiadói szecesziós festett aranyozott egészvászon-köté...
A zsidók egyetemes története V. kötet.: Izrael népének története. Az általános üldözés századai. A kabal föltünésétől a spanyolországi számüzetéséig (1230-1492) Függelékül: A amagyar zsidók története. A vegyes házból származó királyok alatt. (1301-1526) Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részek...
Palesztina földrajza. Héberből fordította: dr. Márton Benő. Budapest, é.n., Gyermek és Ifjúsági Alija. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, a gerince elvált a borítótól, a kötése sérült, szétvált, a melléklet hiányzik.
Pálgi, Joél: ... és jött a fergeteg. Héberből ford. Diamant Elemér. Tel Aviv, [é. n.] Alexander. 375 l. Kiadói félvászon kötésben. Belül a kötéstábla elvált.
Zsidókérdés, asszimiláció, antiszemitizmus. Tanulmányok a zsidókérdésről a huszadik századi Magyarországon. Szerk.: Hanák Péter. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Lieblich, Karl: Wir Jungen Juden. Drei Untersuchungen zur jüdischen Fragen. Stuttgart, 1931, Zonen-Verlag. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban / paperback, little damaged conditon
Walter Clay Lowdermilk: Palesztina. Az igéret földje. Fordította Lőw Éva. Bp., 1948, Káldor György. Kiadói papírkötés, kopottas, szakadozott borítóval, de belül jó állapotban.