Dr. Maywald József:könyvei, 3 db: Görög nyelvtan. Rövid, áttekinthető előadásban. Függelékül: Az Ión szójárás vázlata. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+ Görög gyakorló- és olvasókönyv. I. rész: A név és szabályos w-végű ige. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+ Görög gyakorló- és olvasókönyv. II. rész: Szemelvények Xenophon s a görög lírikusok műveiből. ...
Dr. Bloch Mór: A magyar és német nyelv nélkülözhetetlen kiegészítő-szótára. Magában foglaló az iodegenszókat és az eredeti magyar szólásmódokat is. I-II. kötet Magyar-német, német-magyar rész. (Egybekötve.) Pest, 1946, Geibel Károly. Korabeli kopottas félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
Vegyes könyvtétel, filozófiai témában, 3 db: Sándor Pál: Aristoteles. Bp.,1958, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Heller Ágnes: Az aristotelési etika és az antik ethos. Bp.,1966, Akadémiai. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Spinoza műhelyében. Szemelvények. Összeállította, az előszót és a jegyzeteket írta: Nádor György. Fordította: Nádor György, Szeme...