Orbán Balázs: A székelyföld leírása történelmi, régészeti, természetrajzi s népismei szempontból. VI. kötet: Barczaság. Bp.,1873, Tettey Nándor és Társa, Pesti Könyvnyomda Rt., 4+448 p. + 8 t. Szövegközti fametszetű képekkel, melyeket a szerző fényképei alapján a kor neves rajzolói készítettek. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, egy-két foltos lapszéllel, egy tábla részben kijár, ...
Szabolcs-Szatmár megyei helytörténetírás V-VI. Szerk.: Dr. Gyarmathy Zsigmond. Szabolcs-Szatmár Megyei Levéltár Kiadványai I. Évkönyvek 5-6. Nyíregyháza, 1985, Szabolcs-Szatmár Megyei Levéltár, Nyírségi Nyomda-ny. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Ruisz Rezső: A magyar városok iparosodása. Adalékok az ipari decentralizáció kérdéséhez. Statisztikai Közlemények. Bp.,[1943], Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, tollas aláhúzásokkal, volt könyvtári példány.
Dr. Kol Erzsébet: Tiszaparttól Alaszkáig. Bp., 1940, Kir. Magyar Természettudományi Társulat, XII+327 p.+XLVIII t. Térképekkel, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, a színes műmelléklet hiányzik.
Hódmezővásárhely története I. kötet. Szerk.: Nagy István, Szigeti János. Hódmezővásárhely, 1984, Hódmezővásárhely Városi Tanács,(Zrínyi-Athenaeum.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón szakadással.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba. Bp., 1908, Lampel R. Kk. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötés, képekkel, mellékletekkel, jó állapotban.