Dr. Bloch Iván: Korunk nemi élete, tekintettel korunk műveltségére. Bp. é.n. Dante. Kiadói, aranyozott egészvászonkötésben. Gerincen egy apró szakadás, egyébként jó állapotban.
Balás Károly: A jövedelemeloszlás főágai a kapitalizmus korában. Fejezetek a politikai gazdaságtan köréből. Első rész. Bp., 1913, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Korabeli egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a címlap javított, a hátsó kötéstáblán, és a lapok egy részének alsó részén golyó ütötte sérülésekkel, de a szöveg épp és teljes. Első kiadás. Ritka.
Dr. Teghze-Gerber: Általános államszámviteltan. (A közháztartások alaki rendje.)+A magyar állami számviteli rendszer módosítása az 1924. évi IV. tc. Alapján. Bp., 1927-1929, Szerzői kiadás-Toldy Lajos Könyvkereskedése, XVI+367+128 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, szakadt, részben hiányos címoldallal.
Jászi Oszkár: Művészet és erkölcs. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1904, Politzer Zsigmond és Fia. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Első kiadás.
Ballagi Mór, György Aladár: Kereskedelmi szótár I-II. (I. Német-magyar rész. II. Magyar-német rész.)(Egybekötve.) Bp., 1887, Franklin. Átkötött kopottas modern félvászon-kötés, de belül jó állapotban.