Ortutay Gyula: A magyar népművészet. I. kötet: A csonka haza. II. kötet: Erdély. Bp., (1941), Franklin-Társulat, 388 p. + 32 t. (színes)+308 p. + 32 t. (színes). Folio. Első kiadás. Rendkívül gazdag fényképanyaggal. Átkötött félvászon-kötés. Az átkötést leszámítva szép állapotban.
Zichy Mihály élete, művészete és alkotásai. 18 szövegképpel és 40 műmelléklettel. A Pesti Napló ajándéka. Bp, 1902, Athenaeum, 76p. + 39t. Kiadói, festett egészvászon-kötésben, megviselt, rossz állapotban, kopottas borítóval, hiányzó gerinccel, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, egy szakadt oldallal, egy hiányzó illusztrációval.
Rados Jenő: Magyar kastélyok. Ungarische Schlösser. Châteaux hongrois. Hungarian Castles. Bp., 1931, Műemlékek Országos Bizottsága - Könyvbarátok Szövetsége.Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, fakó gerinccel, de egyébként jó állapotban.
A Nekcsei Biblia legszebb lapjai. Bevezetőt írta Dana J. Pratt, a képmagyarázatokat írta Lévárdy Ferenc, a hasonmás kiadást gondozta és tervezte Szántó Tibor. Budapest - Washington, 1988, Helikon - Library of Congress. Kiadói velúrkötés, kissé szakadozottkiadói papír védőborítóban, kiadói papír védőtokban.
Vásárhelyi Pál élete és művei. Születésének századik évfordulója alkalmából összeállította: Gonda Béla. Bp., 1896, Magyar Mérnök- és Építész-egylet (,,Pátria" ny.). 1t. (Vásárhelyi Pál portréja), [4], 284p., 11t. (részben kihajtható). /Magyar Mérnök- és Építész-Egylet II. cyclus./ Fűzve, javított kiadói papírborítóban.
Hevesy Iván: A futurizmus, expresszionizmus és kubizmus művészete. Gyoma, 1922, Kner Izidor, 115 p. Kiadói katonált papírkötésben, sérült, javított gerinccel, de belül alapvetően jó állapotban.