Gróf Festetics Andorné Pejacsevich Lenke: Gyakorlati szakácskönyv. Budapest, Athenaeum, 4+192+18 p. Korabeli megviselt félvászon kötésben, belül a lapok nagyon jó állapotban.
Sebestyén Endre: A selyemhernyó tenyésztése. Bp.,1957, Mezőgazdasági Kiadó, Kossuth Nyomda. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal,(közte egy kihajtható ábrával), fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, jó állapotban. Megjelent 1150 példányban. Ritka!
Matlaszkovszki Tádé: Kisgazdaságok számvitele. Köztelek Olcsó Könyvtára III. évf. 11-12. füzet. Bp., 1911, Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt.-Országos Magyar Gazdasági Egyesület Könyvkiadóvállalata, 96+2 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel, névbejegyzéssel.
Nagymagyarország Szakácskönyve. A legjobb magyar háziasszonyok receptjeiből összeállította Lucullus. Bp., é.n., Athenaeum, 159+2 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel.
Hegyesi József: A legújabb házi cukrászat kézikönyve. Bp., 1893, szerzői kiadás. Színes táblával és sok fekete-fehér illusztrációval. Kopott, sérült vászonkötésben
Hegyesi József: Előétkek (Asietten). Második javított és bővített kiadás. Budapest, 1892. Szerző - Neuwald Illés. 171 + [19] p. Belül elvált vászonkötésben
Csizmazia Lajos: A malomipar technológiája I. Bp., 1933, Vörösváry László. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, javított kötéssel, de belül jó állapotban. Első kiadás.
Rácz Sándor: A homoki szőlőművelés. A m. kir. földmivelésügyi minister kiadványai 1. Bp.,1901, Pallas, 103+8 p. Második, teljesen átdolgozott és kibővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az átkötéskor az elülső borítót felhasználták.
Soós István: Borászati mikrobiológia. (Borgazdaság I. kötet II. rész.) Bp., 1954, Mezőgazdasági. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Pálinkás Gyula: Szőlészeti és borászati zsebkönyv. Bp., 1960, Mezőgazdasági. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé foltos gerinccel, de belül jó állapotban.
Kachelmann Curt: Állattenyésztési ismeretek. III. Szarvasmarha, bivaly, juh és kecsketenyésztés, tejgazdasági ismeretek. Szarvas, 1941, "Szarvas Közlöny", 241 p. Kiadói félvászon-kötés.