Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai I. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., 1911, Wodianer F. és Fiai. Kiadói aranyozott dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, egészoldalas illusztrációkkal, fejezet eleji díszekkel.
Pozsonyi József: A semsei Semsey család története. Régi magyar családok 1. DEDIKÁLT! Debrecen, 2002, Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói kartonált kötés, képekkel illusztrált, jó állapotban.
Tolnai Új Világlexikona V. kötet. Bp.,1926, Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, laza, kissé sérült fűzéssel.
Virág Benedek magyar századai. Második kiadás Toldy Ferenc által. III-V. kötet egybekötve. Pest, 1862-1863, Heckenast Gusztáv. Félvászon kötés, színezett lapszélek, kopottas állapotban.
2 db történelem témájú könyv: Öveges Kálmán: A mi hazánk. A Magyar Királyság Földrajza a magyar nép számára. I. rész. Bp., 1910, Szent István Társulat. Kiadói papírkötésben, fűzése sérült. Dr. Gárdonyi Albert: Buda és Pest a tatárjárás előtt. Bp., 1941, Rábaközi Nyomda és Lapkiadó. Kiadói papírkötésben.