Zweig, Arnold: Das ostjüdische Antlitz. Zu fünfzig Steinzeichnungen von Hermann Struck. Berlin, 1920, Welt-Verlag. Első kiadás. Kartonált kötés, hiányzó gerinc, kopottas állapotban / damaged condition
Hagada. Egy Lipótvárosi vacsora története. Az Ojság Könyvtára 1. Bp., 1921, Az Ojság, 64 p. Átkötött egészvászon-kötés, két lap sarka javított, rajzokkal gazdagon illusztrált, ex libris-szel. Ritka!
A zsidók egyetemes története III. kötet.: Izrael népének története. A második zsidó állam alkonyától Mohamed fellépéséig. Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Dr. Kohn Sámuel. Bp., 1907, Phönix Irodalmi Rt., XIII+616 p. Kiadói szecesziós festett aranyozott egészvászon-köté...
A zsidók egyetemes története V. kötet.: Izrael népének története. Az általános üldözés századai. A kabal föltünésétől a spanyolországi számüzetéséig (1230-1492) Függelékül: A amagyar zsidók története. A vegyes házból származó királyok alatt. (1301-1526) Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részek...
Patai József: Az új Palesztina útjain. Bp., [1938], Múlt és Jövő, 1 t.+289+2 p.+ 32 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, hiányzó címlappal, jó állapotban.
Solomon ben Joseph Ganzfried: A Sulchan Aruch kivonata. A szöveg mellett közölt magyar fordítással. Fordította: Dr. Singer Leó főrabbi. Bp.,1934, Schlesinger Jos, (Neuwald Illés-ny.) Korabeli aranyozott félvászon-kötés, viseltes elülső borítóval, de belül jó állapotban. Antalffy Mária (1922-1989) grafikus tulajdonosi bejegyzésével.
Szentírás a család és az iskola részére. Első kötet: A Tóra öt könyve. E. M. Lilien rajzaival. Bp., é.n., Szerkesztői kiadás. Második, átdolgozott kiadás. Félvászon-kötés, rossz állapotban, sérült kötéssel, borítóval, gerinccel, az utolsó oldal hiányzik.
A Világ Igazai Magyarországon a második világháború alatt. Szerk.: Frojimovics Kinga, Molnár Judit. Bp.-Jeruzsálem, 2009, Balassi-Yad Vashem. Kiadói papírkötés
Ünnepi imádságok a templomban használatos sorrendben. Negyedik kötet. Jomkipur vagyis az engesztelő ünnep napjára. Fordította Schön József. Bp., én. Schlesinger Jos. Kiadói kopottas aranyozott egészvászon-kötés.
Emlékkönyv a XX. századból. Rábai Imre és H. László Magda visszaemlékezései. Szerk.: Gyárfás Katalin, Halmos Mária, Szőnyi Andrea. Bp., 2005, Lauder Javne Közösségi Iskola. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal.