Dárday Sándor: Igazságügyi törvénytár. Rendeletek- és döntvényekkel kiegészítve. IV. rész. Hitel-, kereskedelmi és ipari törvények. Bp.,1900, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, kissé sérült gerinccel.
Dárday Sándor: Közigazgatási törvénytár. A fennálló törvények, rendeletek és döntvényekből rendszeresen összeállította: Dárday Sándor. Hetedik rész. Bp.,1897, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötés, foltos, kissé sérült borítóval, de egyébként jó állapotban.
Ausztriai általános polgári törvénykönyv és az ezen törvénykönyvre vonatkozó, a függelékben foglalt utólagos rendeletekkel együtt. I. kötet. I-III. rész. Függelék az általános polgári törvénykönyvhöz Magyar-, Horvát-, Tótország, a Szerbvajdaság és a temesi bánság számára. Második hiteles kiadás. Pest, 1870. Lampel. 373 l.; 45 l. 194 l. 94 l. Korabeli sérült, dombornyomott egészvászon kötésben.
Dr. Babarczi-Schwartzer Ottó(szerk.): Közegészségügy I-II. kötet. Az orvos közreműködése az igazságszolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) I. kötet.: A közegészségügyi törvény I. részének I-XII. fejezete. II. kötet: A közegészségügyi törvény I. részének XIII-XVI. fejezete és II. része. Az orvos közreműködése az igazság-szolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) Magyar ...
A közutakról és vámokról szóló 1890. évi I. törv.-czikk végrehajtása iránti utasítások. Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp.,1890, Nágel Ottó, XV+144 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az utolsó lap kijár.
Szentmiklósi Márton: A római jog institutiói. 9. jav. kiad. Bp. (1890?) Athenaeum. 351p. Több helyen ceruzás aláhúzásokkal, széljegyzetekkel. Korabeli, félvászon-kötésben.
Belügyi közlöny. 1897. Szerk.: Dr. Némethy Károly. II. évfolyam. Kiadja Magyar Királyi Belügyminisztérium. Bp., 1897, Légrády, XXXVI+576 p. Korabeli félbőr-kötés, kopottas, foltos borítóval, de belül jó állapotban. Benne 1896-ra, a Millennium évére, vonatkozó rendeletekkel is.
Az 1920. évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja: a M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1920, Tisza Testvérek, Pesti Könyvnyomda Rt., XIV+384 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzővel, belül jó állapotban.
Az 1936. évi törvények gyűjteménye.+ Az 1937. évi törvények gyűjteménye. (Egybekötve.) Kiadja: a M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1940, Kókai Lajos, Stádium Sajtóvállalat Rt.,XXXII+717+XXIV+390 p. Második hivatalos kiadás. Átkötött félvászon-kötés. M. Kir. Belügyminister bélyegzéssel.
Az 1946. évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja: a M. Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1946, Athenaeum, XI+98 p. Átkötött félvászon-kötés, egy-két helyen ceruzás beírással, névbejegyzéssel, Magyar Belügyminiszter bebélyegzéssel.
1912. évi törvénycikkek, az összes élő törvények tárgymutatójával. Codex Hungaricus. Bp., 1913, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer N.-kötés, kissé kopottas borítóval, a gerincen Grill K. Könyvkiadó Vállalata felirattal. Jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.