Ligeti Pál: Új Pantheon felé. A kultúrák élete a művészet tükrében. Bp.,[1926], Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel. Ligeti Pál (1885-1941) építész, festőművész, filozófus, művészeti író dedikációjával (Halasi) Fischer Ödön (1885-1965) újságírónak.
"Eredeti másolat". Balló Ede és XIX. századi magyar kortársainak művészi másolatai a reneszánsz és barokk festészet remekművei után. Szerk.: Révész Emese. Bp.,2004, Magyar Képzőművészeti Egyetem. Kiadói papírkötés. A szerkesztő, Révész Emese által dedikált.
A Legacy Envisioned. A century of modern art to celebrate Hungary's 1100 years. 896-1996. Washington, 1996, World Bank. Kiadói papírkötés, kopottas gerinccel. 1996-os Washington-i millecentenáriumi kiállítás katalógusa, benne számos nagy magyar festő képével, angol nyelven./Paperbinding, in English language.
Nagymihály Sándor: A nemzet csalogánya I-II. Blaha Lujza életregénye Herczeg Ferenc, Móricz Zsigmond, Márai Sándor, Hunyady Sándor, Farkas Imre és Szendy Károly emléksoraival. Bp.,(1926), Helikon. Kiadói, népies motívumokkal díszített, egészvászon kötésben, gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal, mellékletekkel. Jó állapotban.
Rabinovszky Máriusz: Itália festészete. A Trecento. Itália festészete. A Trecento. Bp. 1947. Dante. 193 l. 4 t. Folio. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti illusztrált, kissé gyűrött védőborítóban.
John Addington Symonds: Renaissance Olaszországban. I-III. kötet. Fordította Pulszky Károly. Bp., 1881-1886, MTA, VIII+500 p;II+495 p.;III+469 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel, és borítóval, az I. kötet utolsó (501/502) lapja és a hátsó szennylap kiszakadt, de egyébként jó állapotban.