Nagy Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal. 1-8. kötet. Bp., 1987, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, karton-tok nélkül, Szakály Ferenc: A Nagyiván c. tanulmány füzettel, jó állapotban. Az 1857-1868. közötti kiadás (Pest, Ráth Mór) nyolckötetes reprint kiadása.
Dr. Bendefy-Benda László: Magyar föld II. kötet: A magyarföld szerkezete. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedició Országos Bizottsága, (Elbert és társa-ny.), 208 p.+4 t. (kihajtható térkép.) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban.
Szalay László: II. Rákóczi Ferenc bujdosása. 1. köt. Pest, 1864, Lauffner Vilmos, (Kozma Vilmos-ny.), XII+304 p. Félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, az elülső szennylapon és a 22-23. oldalon bejegyzéssel.
Durury Victor: Világtörténelem. Fordította: Dr. Ballagi Aladár. Bp., 1880, Franklin-Társulat, XVI+664 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, néhány foltos lappal.
Prof. Dr. Ernst Heinrich Kneschke: Neues allgemeines Deutsches Adels-Lexicon im Vereine mit mehreren Historikern I. [Aa-Boyve.] Leipzig, 1859, Friedrich Voigt. Korabeli kopottas aranyozott gerincű félbőr-kötés, az előzéklapon tollal bejegyzés, az ezt követő lap foltos, de egyébként jó állapotban, festett lapélekkel, német nyelven./ Half-leather-binding, in German language.
Magyar Történelmi Tanulmánysorozat II. kötet - Fehér M. Jenő: A középkori magyar inkvizíció [Buenos Aires, 1968.] Transsylvania 496 p. Aranyozott kiadói egészbőr-kötésben, kopásokkal
Az Európai Kultúra Története sorozat 7 kötete: Johan Huizinga: A középkor alkonya; Funk Berentano: Udvari világ, UÖ: A renaissance; Homo: Romai kultúra; Charles Seignobos: Az Európai élet fejlődése I.-II.; Dawson Európa születése Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotú sorozat
Horváth Zoltán: A jobbágyvilág alkonya Sopron megyében. Bp., 1976. Akadémiai Kiadó. A megye összes települése viaszpecsét-lenyomatainak fényképtábláival és leírásaival, valamint térkép és táblázat mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.