Magyar Sportalmanach 1928. Szerk.: Zuber Ferenc. Az Országos Testnevelési Tanács kiadása. Bp.,1929, Kertész József Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos, kissé szakadt borítóval, intézményi bélyegzővel.
A vezénylés kézikönyve. Útmutatás a tornagyakorlatok helyes vezetéséhez. Összeáll.: Bernáth János et al. Bp., 1914, Franklin. Kicsit foltos papírkötésben, jó állapotban.
Endrei Judit: Kemény üzenetek - Beszélgetések Kemény Dénessel a magyar vízilabda válogatott szövetségi kapitányával. Bp., 2011. Endrei könyvek. szép állapotban.
Szabó László: Nagymesterverseny. Maróczy Géza emlékére. Bp., 1963. Sport. Sakk könyv, Rozsnyai Zoltán (1919-1972) festő, rajztanár, egyetemi docens - a résztvevők portréit megörökítő - egész táblás rajzaival
Vegyes sport témájú könyvek, 7 db, főként Olimpiai témában (5 db):
M. I. Finley, H.W. Pleket: Az olimpiai játékok első ezer éve. Fordította: Szobotka Tibor. Bp., 1980, Móra. Kiadói egészvászon-kötés.
Lukács László, Szepesi György: 112 A magyar olimpiai aranyérmek története. 1896-1980. Bp., 1980, Sport. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Keresztényi József: Az olimpiák története. Olümpiától Moszkváig. Bp., 1980, Gondolat. Negyedik, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Olimpiai kalauz sportbarátoknak, tévézőknek. Szerk.: Gyárfás Tamás. Bp., 1988, MOB. Kiadói papírkötés.
Citius, altius, fortius. Olimpia tegnap és holnap. Szerk.: Dr. Kertész István, Vad Dezső. Bp.,é.n., MOB. Kiadói kartonált papírkötés.
A magyar sport kézikönyve. Szerk.: Sass Tibor, László István, Antal Zoltán. Bp., 1960, Sport Lap- és Könyvkiadó. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
Dr. Frenkl Róbert: A sport belülről. Bp., 1983, Sportpropaganda. Kiadói papírkötés.
Testnevelési utasítás II. rész. Testnevelési sportágak 9. füzet: Céllövősport. Bp., 1926, Stádium, 94 p. Kiadói papírkötés, mellékletekkel, a borító leszakadt a könyvtestről, az elülső borító hiányzik, a könyvben pár helyen ceruzás bejelölés, Ludovika Akadémia Könyvtára bélyegzővel.
Testnevelési utasítás II. rész. Testnevelési sportágak. 10. füzet: Egyéb ágak. I. fejezet: Evezés. II. fejezet: A túristáskodás. III. fejezet: A megfigyelési érzéket fejlesztő játékok. IV. fejezet: Utánzójátékok. V. fejezet: Terepjátékok. Bp., 1926, Stádium, 146 p. Kiadói papírkötés, mellékletekkel, kissé foltos borítóval, Ludovika Akadémia Könyvtára bélyegzővel.
Testnevelési utasítás II. rész. Testnevelési sportágak. 6-B. füzet: Támadó és védősportok: Ökölvívás (Boxolás.) Bp., 1926, Stádium, 48 p. Kiadói papírkötés, mellékletekkel, Ludovika Akadémia Könyvtára bélyegzővel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.