Nagy Iván: Magyarország családai czímerekkel és nemzedékrendi táblákkal. 1-8. kötet. Bp., 1987, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, karton-tokban, Szakály Ferenc: A Nagyiván c. tanulmány füzettel, jó állapotban. Az 1857-1868. közötti kiadás (Pest, Ráth Mór) nyolckötetes reprint kiadása.
Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból I-III. kötet. I. kötet: Az 1859-ki olasz háború korszaka. II. kötet: A villafrancai béke után. III. kötet: A remény és csapások kora 1860-1862. Bp., 1880-1882, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerincekkel, néhol foltos, a III. kötet 742-743. oldalak...
Csatát István, Ölvedi János (szerk.): A visszatért Felvidék adattára. Illusztrálta: Dex ferenc. Budapest, 1939, Mahr Ottó ás Tsa "Rákóczi" Könyvkiadó vállalata. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Viseletes fedőborítóval, egyébként jó állapotban.
[Anyonymus]: P. Magister Quondam Bele Regis Hungariae Notarius Gesta Hungarorum. Edidit Ladislaus Juhász. Bibliotheca Scriptorum Medii Recentisque Aevorum. Bp., 1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, (Szeged, Prometheus-ny.), 1 t.+100 p. Kiadói papírkötés, néhol ceruzás aláhúzásokkal.Anonymus első kritikai kiadása.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1941-1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Hetedik kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, kopott, kissé sérült gerinccel.
Fons (Forráskutatás, és történeti segédtudományok) 7 száma. II. évf. 1.,3., III. évf. 3., V. évf. 1.,2.,4., VI. évf. 1-2. szám. Bp., 1995-1999, Budapest Főváros Levéltára Nyomdája-ny. Kiadói papírkötés.
Buchinger Manó (1875-1953): Küzdelem a szocializmusért. Emlékek és élmények. A magyar munkásmozgalom hőskora I. kötet. A papírborító illusztrációja Toncz Tibor (1905-1979) festő, grafikus, karikaturista, könyvillusztrátor munkája. Bp.,1946, Népszava, Általános Nyomda és Grafikai Intézet Rt., 298+6 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papírborító szakadt, kissé hián...