dr. Preisz Hugó (1860-1940) orvos, állatorvos, bakteriológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja 1900-1928 között megjelent összes cikkeinek tanulmányainak gyűjteménye. Egy kötetbe kötve. Korabeli félvászon kötésben. Feltehetően saját gyűjtemény.
Fehér Ipoly (szerk.): A magyar orvosok és természetvizsgálók 1874. [...] Győrött tartott XVII-ik nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Bp., 1875, Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Brillat-Savarin, Jean Anthelme: Az ízlés fiziológiája. Ford. Ambrus Zoltán, Ambrus Gizella. Első kiadás. Bp. 1912. Singer és Wolfner. 1 t. 303 l. Korabeli félvászon kötésben
Nagy Dezső: Dinamika. A szöveg közé nyomtatott 259 ábrával. Bp., 1905. Magyar Mérnök és Építész Egylet. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Gerincen kis kopással.
Dr. Temesváry György: A kábítószerekről. Különös tekintettel az általuk előidézett kóros megszokásra és toxicomania elleni küzdelemre. (Az idevonatkozó magyar törvények és rendeletek gyűjteményével.) Dr. Pekár Gyula előszavával. Bp.,(1936),Hornyánszky Viktor Rt. Magyar Kir. Udv. Könyvnyomda, 167 p. Kiadói egészvászon-kötés. Szép állapotban.
Balogh Kálmán: Orvosi Műszótár. Szerkesztette-- Bp., 1883, Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár.) Átkötött kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, intézményi bélyegzővel, de egyébként belül jó állapotban./Kálmán Balogh: Medical Dictionary. Bp.,1883, Eggenberger. Linenbinding, with damaged spine, in Hungarian language.
Vörös József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 346 p. + XV melléklet. Félvászon kötésben. Az összes melléklettel, valamint Zeiss Aerotopograph 3d szemüveggel. Jó állapotban.