Dr. Germanus Konstantin: Reformatorok. Történelmi előadások katholikus reformatorok és Luther Márton fölött. Fordította: Dr. Komlóssy Ferenc. Eger, 1884, Érseki-Lyceumi Nyomda, XVI+320 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel.
Sipos József: A szatmári református egyházmegye 40 éves története. A Sipos József életére és működésére vonatkozó részt írta Török József. Bp., 1941, Balázs István Könyvnyomdája, III+429+456 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel. Dr. (Huszti) Gaál Endre államtitkár, a szatmári református egyházmegye gondnoka, FKgP alapító tag, országgyülési képviselő, általi ajándékozási soraival a n...
P. Didon: Jézus Krisztus I-II. Ford. Kiss János és Sulyok István. Kiadja Kiss János. Bp., 1892, Pallas. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kis kopásokkal a borító sarkain, és a gerinceken, II. kötet gerincén kis sérülésekkel, az I. kötet címlapja kijár, egy kihajtható térképmelléklet hiányzik, a Szent István Társulat pecsétjével, Erdősi Károly (1873-1945) ír...
Szepessy Aloiz: Öt esztendőre való nagy böjti szent beszédek mellyeket élő nyelvvel mondott és a lelki tanítók segedelmére kiadott előljáróinak engedelmébűl... Miskloc, 1828. Nemes Szigethy Mihály Cs. kri. Privilegiált Könyvnyomtató betűivel. 471p. Modern félvászon kötésben.
Újszállási R Lajos: Iluska emlékkönyve. Református tanítók és lelkészek a XX. század hajnalán. h. n., é. n., szerzői. Sorszámozott, 57. sz. példány. A szerző dedikációjával, kézzel írt levelével. Papírkötésben, jó állapotban.
Ipolyi Arnold: Veresmarti Mihály XVII. századi író élete és munkái. Korrajz a hitújítás idejéből. II. kötet. Bp. 1875. Szent-István-Társ. XX, 321-692p. Korabeli félvászon-kötésben címlap nélkül, jó állapotban.