Rózsa Miklós: A magyar impresszionista festészet. Lyka Károly előszavával. Götz Béla Ernő (1882-1941) grafikus, festőművész borítójával. Bp.,1914, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., 12+299+1 p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, kopott borítóval.
Kresz Mária: Magyar parasztviselet (1820-1867) Bp.,1956, MTA, (Akadémia Nyomda-ny.), 143 p.+93 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói karton tokban, kopott, foltos borítóval, az egyik kötet gerince kissé sérült, a kartontok sérült, intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány, három illusztráció sérült. (73.,78.,81.)
Kemény Mária-Váliné Pogány Jolán: A Magyar Tudományos Akadémia palotájának pályázati tervei. Katalógus és források. Bewerbungspläne für den Palast der Ungarischen Akademie der Wissenschaften. Katalog und Schriftquellen. Szerk: Szabó Júlia. Bp.,1996, MTA Művészettörténeti Kutató Intézete. Fekete-fehér képekkel illusztrációkkal, német nyelven. Kiadói papírkötés.