Dr. Bálint Kornél: Törvénykezési útmutató magánjogi perekben. Bp., 1911, Franklin-Társulat, VII+276 p. Átkötött igényes modern műbőr-kötés, az átkötéskor az eredeti borítót az elülső szennylapra kasírozták, ceruzás aláhúzásokkal, de egyébként jó állapotban. Árverésen még nem szerepelt.
Országgyűlési Törvénycikkek, 19 kötet. 1889-1899,1901,1906-1908, 1911-1914. Bp., 1889-1914, Ráth Mór. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, változó állapotban, néhol kissé kopott gerincekkel, az 1914-es kötetben az egyik jelölő kiszakadt (551. oldal), többségében jó állapotban. Dr. Regele Károly (1923-1996) gyulai jogtanácsos, újságíró, versenybíró, szenior sportszervező pe...
Ecseri Lajos: A munkásbiztosítás kérdése. Értesítések a Nemzetgazdaságtan és Statisztika Köréből. I. kötet. 6. sz. Szerk. Földes Béla. Bp., 1883, MTA, 45 p. Kiadói papírkötés, kissé hiányos borítóval, egyébként jó állapotban.
A M. Kir. Földmívelésügyi Minister fennhatósága alatt álló vízügyi műszaki szolgálatra vonatkozó szabályzatok és rendeletek. Bp.,1913, Franklin-Társulat, IV+397 p. Korabeli vászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az elülső szennylapon ceruzás bejegyzéssel, a könyvben néhány helyen aláhúzásokal, bejegyzésekkel, a M. Kir. Országos Vízépítési Igazgatóság pecsétjével.
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. VI. kötet: 1927-1928. Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, valamint foltos hátsó borítóval. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapít...
Dr. Babarczi-Schwartzer Ottó(szerk.): Közegészségügy II. kötet. Az orvos közreműködése az igazságszolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.)II. kötet: A közegészségügyi törvény I. részének XIII-XVI. fejezete és II. része. Az orvos közreműködése az igazság-szolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) Magyar Közigazgatási Törvények Grill-féle kiadása. Szerk.: Dr. Térfi Gyula. ...
Közigazgatási jogszabályok gyűjteménye. Szerk.: dr. Gallina Frigyes, dr. Janda Károly, dr. Sass Elemér, dr. Smialovszky Tibor, dr. ifj. Székely Miklós. Az előszót írta: dr. Blaha Sándor. Bp.,én.,Stádium,(Fővárosi Nyomnda Rt.-ny.), XXIV+2494 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
A Bűnügyi Szemle törvénytára - Az árdrágító visszaélésekről szóló 1916. évi IX. t.-cikk és az árdrágító kihágásokról szóló rendeletek, Wessely és Horváth könyvkiadóhivatala, 1917, Pécs, papírkötés
Dárday Sándor: Igazságügyi törvénytár. Rendeletek- és döntvényekkel kiegészítve. IV. rész. Hitel-, kereskedelmi és ipari törvények. Bp.,1900, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, kissé sérült gerinccel.
Émile de Laveleye: A tulajdon és kezdetleges alapjai. II. kötet. Fordította: Dr Bartha Béla. Bevezetéssel ellátta: Dr. Pulszky Ágost. Bp.,1898, MTA, 315+1 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, hiányzó elülső előzéklappal, kissé laza fűzéssel, az utolsó lap és a hátsó szennylap foltos.
Dárday Sándor: Közigazgatási törvénytár. A fennálló törvények, rendeletek és döntvényekből rendszeresen összeállította: Dárday Sándor. Hetedik rész. Bp.,1897, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötés, foltos, kissé sérült borítóval, de egyébként jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.